Bilgisayardan Patlama Sesi Geldi

UBerk

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
8
Okuldan geldim, biraz bilgisayar açayım dedim. Bilgisayar actigim da en fazla 1 saat zaten o da nadiren. Düğmeye bastım ve patlama sesi geldi. Sonra kasanın önündeki turuncu ışık gitti. Kasadan yanık kokusu geldi. Ne yapmalıyım? Sistemimin 8-9 yıllık olduğunu da belirteyim. (Ekran kartı dışında)
Sistem
İşlemci: AMD Phenom 2 X6 1055T 2.8GHz Anakart: Gigabyte 990FXA - UD5 2000MHz RAM: GSkill 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ekran Kartı: Gigabyte AMD Radeon™ RX 550 Gaming OC 2G Kasa + PSU : Thermaltake VL86021W2E 600W MidT ATX

İçini açın resim atın kurtarılamazsa yeni PSU yolu göründü. :)
Zaten epeydir yeni sistem toplama planı yapıyordum. Kasım ayında toplayacaktım ama olmadı. Yaza ertelemiştim. Sizce PSU'yu kaç watt almalıyım? Bu arada kasanın içini açtım ve herhangi bir yanma belirtisi yok fiziksel olarak. Resim atmama gerek var mı?

Zaten epeydir yeni sistem toplama planı yapıyordum. Kasım ayında toplayacaktım ama olmadı. Yaza ertelemiştim. Sizce PSU'yu kaç watt almalıyım? Bu arada kasanın içini açtım ve herhangi bir yanma belirtisi yok fiziksel olarak. Resim atmama gerek var mı?
Hocam psunun içinde ki kapasitörü patlamış mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı