Bilgisayardan rahatsız edici fan sesi geliyor

kalsiyumcanavari

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarı 1 sene oldu almışım ama şimdiye kadar pek de bir sıkıntı yaşamadım ama bugün sesinden acayip rahatsız oluyorum. Öyleki bilgisayarın kafasına bir tane geçirdim sesi biraz azaldı ama bu gerçekten çok rahatsız etmeye başladı. Ne yapabilirim? Sürekli temizliğini yapıyorum bu ses hiç gitmedi daha önce ve hiç takmıyordum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürekli temizlikten dolayı fanlara baskı uygulamış olabilirsin ya da fanları monte ederken gevşek bırakmış olabilirsin. Belli bir süre sonra her fan ses çıkarmaya başlıyor maalesef bu süre de artık kalite ve kullanıma göre değişiyor. Fan yağlamak da çözüm olabilir.

Son düzenleme:
Sürekli temizlikten dolayı fanlara baskı uygulamış olabilirsin ya da fanları monte ederken gevşek bırakmış olabilirsin. Belli bir süre sonra her fan ses çıkarmaya başlıyor maalesef bu süre de artık kalite ve kullanıma göre değişiyor. Fan yağlamakta çözüm olabilir.

Kendime göre bir ev yapsam bilgisayar odasını farklı yapacağım kasa odanın dışında kalacak şekilde yapacağım orada isterse en yüksek ses gelsin.

Bilgisayarı 1 sene oldu almışım ama şimdiye kadar pek de bir sıkıntı yaşamadım ama bugün sesinden acayip rahatsız oluyorum. Öyleki bilgisayarın kafasına bir tane geçirdim sesi biraz azaldı ama bu gerçekten çok rahatsız etmeye başladı. Ne yapabilirim? Sürekli temizliğini yapıyorum bu ses hiç gitmedi daha önce ve hiç takmıyordum.
Kardeş kasanın altında, yani psu konulan yerin altında genelde bir ızgara yada toz filtresi olur. O belki gevşektir. Titreşim yüzünden rahatsı edici ses çıkabilir. Onu çıkarıp bak ses varmı yokmu die..

Kardeş kasanın altında, yani psu konulan yerin altında genelde bir ızgara yada toz filtresi olur. O belki gevşektir. Titreşim yüzünden rahatsı edici ses çıkabilir. Onu çıkarıp bak ses varmı yokmu die..

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı