Bilgisayardan ses geliyor

XakoR

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600X
Gigabyte B550M DS3H
ASUS TUF Gaming RTX 3080
G.Skill Trident Z 16(8x2)GB 3200MHz DDR4
Kingston NV2 1TB 3500/2100 M.2 SSD
Cooler Master Masterliquid ML240L
NZXT C750 750W 80+ Bronze
Dark Guardian Kasa

Asus XG249CM 23.8" 270hz 1ms
Asus VG248QE 24" 144Hz 1ms
Logitech G Pro X
Logitech G Pro TKL
Lamzu Atlantis OG PRO v2
Bilgisayarımdan gelen sesi video olarak koydum. Normalde böyle bir şey yoktu geçenlerde ön kısmını çıkarıp bezle sildim ve kurutup geri taktım. Yani pek de bir şey yapmadım aslında. Bilgisayarın arka kısmından USB portların olduğu yerden gelen sesi anlayamadım. Neden geliyor olabilir? Bazen çok rahatsız ediyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ne yazık ki çok alışkın olduğum bir ses. PSU'nun olduğu kısıma bilgisayarı bozmayacak kadar yumuşak, düşmanına vurur gibi sert bir tokat ile geçici çözüm üretebilirsin. Kalıcı çözümü ise detaylı PSU temizliği ve PSU Fanının makine yağı ile yağlanmasıdır. Tokat çözümü sorununu ortadan kaldırırsa 2. öneriyi uygula tavsiyemdir.

Ne yazık ki çok alışkın olduğum bir ses. PSU'nun olduğu kısma bilgisayarı bozmayacak kadar yumuşak, düşmanına vurur gibi sert bir tokat ile geçici çözüm üretebilirsin. Kalıcı çözümü ise detaylı PSU temizliği ve PSU Fanının makine yağı ile yağlanmasıdır. Tokat çözümü sorununu ortadan kaldırırsa 2. öneriyi uygula tavsiyemdir.

Hocam PSU kaynaklı mı diyorsun yani?
PC'yi baştan aşağı söktüm daha demin bir sorun yoktu. Tüm parçaları tekrar takınca ses başladı. Tek tek takınca ses olmuyor. Herhalde PSU güç tüketirken fanı çalıştırdığı için böyle oluyor. Zaten çok hafif bir darbe sonrası başladı bu ses. Bir şeyi kırmış olmayayım? Kaynağı nedir?
PSU daha yepyeni garantiye de yollayabilirim büyük bir sorun ise.

PSU: NZXT C750 750W 80+ Bronze Yarı Modüler 120mm

Yani kendi son 2 bilgisayarım + 2 farklı arkadaşımın bilgisayarından edindiğim tecrübeler doğrultusunda yeteri kadar tozlanma veya kedi köpek tüyü toplama sonrasında PSU fanından gelmeye başlıyor ses. Yepyeni demişsin tabi bu ihtimali düşürüyor biraz.

Yani kendi son 2 bilgisayarım + 2 farklı arkadaşımın bilgisayarından edindiğim tecrübeler doğrultusunda yeteri kadar tozlanma veya kedi köpek tüyü toplama sonrasında PSU fanından gelmeye başlıyor ses. Yepyeni demişsin tabii bu ihtimali düşürüyor biraz.

Hocam PSU'yu sökmeden halledemez miyim bunu? Çok rahatsız ediyor. Küçük bir darbe sonrası oldu bu. Vurdum da düzelmiyor. Söksem garanti gidecek.

Geri
Yukarı