Bilgisayardan ses gelmiyor

niyazicankeles

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Endüstriyel soğutmacı
Arkadaşlar merhaba yardımcı olacak herkeke teşekkürler. Öncelikle anlatayım 2.el bir sistem topladım henüz monitör e para yetmemiş Ti bende 4K televizyon da kullandım o sırada bilgisayar in her fonksiyonu test ettim hiçbir sorunu yoktu. Ack girişine kulaklık falan takınca ses alıyordum sonra monitör aldim Gamepower GPR144C24 isimli monitör monitör gayet güzel monitörü takmadan önce bilgisayarın jack girişinden müzik dinliyordum sonra monitör u taktım öbür odaya yerleştirdim her şey tamamdı. Fakat kulaklıktan ses gelmiyor sadece bir cızırtı sesi gibi bir ses geliyor du ve ekran kartı 2. ekran kartı yuvasına takınca driver algılamıyordu ne yaptıysam ses anlamadım ekran kartı driveri bile değiştirdim ses sürücülerini silip Windows Update ile tekrar yükledim ama hiç ses alamadım. 2 haftadır uğraşıyorum ses alamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör eğer HDMI ile bağlı ise ve monitörde hoparlör yoksa sağ alttaki hoparlör işaretine basıp açılan ufak pencereden HDMI monitörü değil dahili hoparlörü seçin muhtemelen ses gelecektir.

Bir kaç gün önce hdmi ile kullanıyor dum monitör le o zaman da ses yoktu şuan displayport kullanıyor um hala ses yok demek istediğiniz şeyi anlamadım seçimi nereden yapıyor um

Ekranın sağ altında ses simgesi var. Oraya tıkla hemen üzerinde ses barı açılacak. HDMI Hoparlör gibi ismi yazacak. O yazının üzerine tıkla oradan sadece "hoparlör" yazar onu seçeceksin.

Onuda yaptım yeniden başlatarak yükledim driverlerleri

Kablolarda zaten sorun yok

Dosya Ekleri

• Screenshot_20221112_112304.jpg
    Screenshot_20221112_112304.jpg
    59 KB · Görüntüleme: 13
Ses kısmında monitör seçili olmasın dikkat et. Eğer taşıma yaparken sarsıntı yaptıysa kulaklık kişinin kablolarında kopma olmuş olabilir. Anakarttan dener misin ya da anakart ise kasanın önünden.

Belki düzelir diye Windows 11'e geçtim Windows Update kısmından hala aynı sorun kafayı yiyeceğim.

Yok monitör seçili değil diyorum ya o kadar çok şey yaptım ki ekran kartının driverini bile değiştirdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı