Çözüldü Bilgisayardan sesler çıkması sıkıntı yaratır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

desısrey

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar dün akşam başladı bugün bütün gün devam etti. Sistem boştayken bile aynı ses geliyor. Sesin kaydını aldım ama buradan nasıl paylaşacağımı çözemedim. Fakat horlama sesi gibi, ya da iki demirin birbirine sürtme sesi gibi.

Kaç yıllık bir bilgisayar hocam? En son ne zaman kasa temizliği, termal macun yenileme yaptınız? Fanlarınn kabloları fan bıçaklarına sürtüyor olabilir. İşlemci, ve ekran kartı fanlarından, soğutma radyatör peteklerinin arasında fazlasıyla toz birikmiş olabilir. Bir de PSU'nuzda problem olabilir. Benim eski PC'mde ekran kartı ve işlemci fanlarının tozluluğundan dolayı horlama gibi bir ses mevcut fakat PC hem eski olduğu için hem de hemen hemen hiç kullanmadığım için temizlemiyorum. Şu an kullanmakta olduğum PC'de de Xigmatek PSU'mdan demirlerin birbirine sürtmesi gibi bir ses geliyordu, PSU'yu değiştirince ses kesildi.

Hocam Youtube'a yükleyip link paylaşabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yükledim. Başta biraz duyuluyor. Özellikle videonun sonlarına doğru şiddetli. (Tel ile kaydettiğim için net olmayabilir)

Kaç yıllık bir bilgisayar hocam? En son ne zaman kasa temizliği, termal macun yenileme yaptınız? Fanlarınn kabloları fan bıçaklarına sürtüyor olabilir. İşlemci, ve ekran kartı fanlarından, soğutma radyatör peteklerinin arasında fazlasıyla toz birikmiş olabilir. Bir de PSU'nuzda problem olabilir. Benim eski PC'mde ekran kartı ve işlemci fanlarının tozluluğundan dolayı horlama gibi bir ses mevcut fakat PC hem eski olduğu için hem de hemen hemen hiç kullanmadığım için temizlemiyorum. Şu an kullanmakta olduğum PC'de de Xigmatek PSU'mdan demirlerin birbirine sürtmesi gibi bir ses geliyordu, PSU'yu değiştirince ses kesildi.
Daha 1 sene oldu olmadı. Belki de temizlik istiyordur ama termal macun yok maddiyat'ın gözü çıksın :(

Bende 4 yıldır var o ses sıkıntı olmadı.
İnşallah bende de sıkıntı olmaz yeni daha pc çünküsü.
Geçenlerde virüs bulaşmıştı Kaspersky ile temizledim ama ondan olma ihtimali var mıdır ki ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yükledim. Başta biraz duyuluyor. Özellikle videonun sonlarına doğru şiddetli. (Tel ile kaydettiğim için net olmayabilir)

Daha 1 sene oldu olmadı. Belki de temizlik istiyordur ama termal macun yok Maddiyat'ın gözü çıksın :(

İnşallah bende de sıkıntı olmaz yeni daha PC çünküsü.
Geçenlerde virüs bulaşmıştı Kaspersky ile temizledim ama ondan olma ihtimali var mıdır ki?

Hocam fanlardan geliyor gibi algıladım ben ama. SSD mi kullanıyorsunuz yoksa HDD mi? HDD mekanik olduğu için o da yapıyor olabilir. Siz genel ve güzel bir kasa temizliği yapın. Sonrasında ses hala daha devam ediyorsa sesin tam yerini kestirmeye çalışın, tekrar bakalım.

Hocam fanlardan geliyor gibi algıladım ben ama. SSD mi kullanıyorsunuz yoksa HDD mi? HDD mekanik olduğu için o da yapıyor olabilir. Siz genel ve güzel bir kasa temizliği yapın. Sonrasında ses hala daha devam ediyorsa sesin tam yerini kestirmeye çalışın, tekrar bakalım.
Hdd kullanıyorum. Deneyeceğim teşekkürler.

Geri
Yukarı