Bilgisayardan Steam Deck'e geçilir mi?

smtylmz_who

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
RTX 3060 Ti ve Ryzen 5600'lü 2K monitöre sahip bir sistemim var, biraz garip gelecek ama bir hayli sıkıldım. Steam Deck almayı düşünüyorum açıkçası performansından emin değildim ama Resident Evil Village high ayarlarda 40 FPS görünce oldukça şaşırdım ve emin oldum. Yurt içi ve yurt dışı gezi falan yapmak istiyorum yanımda oyum cihazımın olması bayağı makul geldi.

256 GB ya da 64 GB modeli almayı düşünüyorum sahibinden üzerinden, ortalama fiyatları 13.000₺.

Üç adet sorum olacak, ilki kimisi hayır kimisi evet diyor ama emin olamıyorum, drift sorunu var mı? Soruyu özellikle kullanan arkadaşlara soruyorum. İkincisi stabilitesi ve performansı sizce nasıl? Ve son sorum, herhangi bir sorun, hasar vs olduğunda garanti durumu nasıl işliyor, nereye gönderiyoruz süreç ne kadar sürüyor bilgisi olan varsa ve cevaplarsa sevinirim. 🙏

Ek olarak ekranı monitör ya da tablete aktarma var diye biliyorum ama yanılıyor olabilirim. Bilgisi olan varsa müteşekkir olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
RTX 3060 Ti ve Ryzen 5600'lü 2K monitöre sahip bir sistemim var, biraz garip gelecek ama bir hayli sıkıldım. Steam Deck almayı düşünüyorum açıkçası performansından emin değildim ama Resident Evil Village high ayarlarda 40 FPS görünce oldukça şaşırdım ve emin oldum. Yurt içi ve yurt dışı gezi falan yapmak istiyorum yanımda oyum cihazımın olması bayağı makul geldi.

256 GB ya da 64 GB modeli almayı düşünüyorum sahibinden üzerinden, ortalama fiyatları 13.000₺.

Üç adet sorum olacak, ilki kimisi hayır kimisi evet diyor ama emin olamıyorum, drift sorunu var mı? Soruyu özellikle kullanan arkadaşlara soruyorum. İkincisi stabilitesi ve performansı sizce nasıl? Ve son sorum, herhangi bir sorun, hasar vs olduğunda garanti durumu nasıl işliyor, nereye gönderiyoruz süreç ne kadar sürüyor bilgisi olan varsa ve cevaplarsa sevinirim. 🙏

Ek olarak ekranı monitör ya da tablete aktarma var diye biliyorum ama yanılıyor olabilirim. Bilgisi olan varsa müteşekkir olurum.
Geçilmez be hocam.

Ayrıca R1 tuşta temassızlık var, youtube'de videosu var. PC'den geçmek büyük kayıp olur.

Burada neredeyse kimse geçin demez, çoğunluğun birinci tercihi PC çünkü. Sonra konsollar gelir ama orada da hiyerarşinin en altında Switch, sonra Steam Deck gelir. Dünyada ise bu hype tam tersi. Ama her halükarda böyle radikal değişiklikler tamamen sizin istek ve ihtiyaçlarınıza bağlı. Diğer cihazlara sizin kadar yükselmeyen biri kendi kullandığı cihazı yazıp geçer. PC'den el konsoluna geçmek fazla yorumlanabilecek bir şey değil artıları eksileri ve kullanım şekilleri belli.

Kesinlikle PC performansı vermeyecek bu aklınızda olsun. PC satıp yerine bunu kullanacaksanız tavsiye etmem. Eğer paranız varsa alabilirsiniz, sevmezseniz satarsınız.
64 GB hatta 256 bile çoğunlukla yetmeyebiliyor. Eğer Micro SD alacaksanız veya SSD değişimi yapacaksanız alınabilir.
Yeni serilerde genelde sorunlar olmuyor.
Alırken serisi ne diye bakmanızda fayda var.

Merhaba, bu ay içerisinde oyuncu kasamı ve monitörümü 24K'ya sattım ve gidip Nintendo Switch OLED + Samsung EVO Plus 256 GB Micro SD + skull&co marka tutucu grip, çanta ve ekran koruyucu + Steam Deck 64 GB + 256 GB yeni bir NVMe SSD aldım içeriğini güncellemek için. Çok memnunum uzanarak oyun oynamanın keyfini özlemişim, ben tavsiye ederim PC oyunlarında multiplayer takıldım yıllarca son ancak son zamanlarda bıkmıştım şimdi Single Player'ın konforunda takılıyorum. Steam Deck Dual boot yaptım henüz Proton'un desteklemeyen oyunlarını orada oynuyorum Diablo 4E buradan selam :)

Not: Ben yazılım mühendisiyim sabah 9-18 mesai yapıyorum + bir de oturup oyun oynamak beni çok yorduğu için böyle bir geçiş yaptım.

Sorularına cevap olarak:
Kutudan çıkardım drift henüz tabii yok ama olursa Amazon'dan alır değişirim,
Stabilite kısmına gelirsek bu konsolu AAA oyunlarda 60FPS görebilirsin, RDR2, Call of Duty Modern Warfare 1-2, henüz başka oyun denemedim ama 40 FPS + 40Hz olarak oynayabiliyorsun geri kalanı.
Monitöre bağlayabilirsin evet, benim ihtiyacım olmadı ama Windows kurarken şarjı takmaya gerek duymadan Type-C portuna Mac'de kullandığım Apple'ın kendi Type-C'den USB'a aparatıyla çıkış alıp klavye fare USB bellek bağladım kurulum yaptım.
Garanti olayına gelirsek ithalatçı garantili yani resmi bir hizmet beklentimiz olmuyor maalesef, bozulursa bir yeri ifixit web sitesinden parça + aparat alıp tamir etmek lazım.

Dosya Ekleri

• IMG_0019.jpg
    IMG_0019.jpg
    84,3 KB · Görüntüleme: 48
  • IMG_0023.jpg
    IMG_0023.jpg
    140,6 KB · Görüntüleme: 43
  • IMG_0024.jpg
    IMG_0024.jpg
    138,7 KB · Görüntüleme: 43
  • IMG_0025.jpg
    IMG_0025.jpg
    125,8 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleme:
Merhaba, bu ay içerisinde oyuncu kasamı ve monitörümü 24K'ya sattım ve gidip Nintendo Switch OLED + Samsung EVO Plus 256 GB Micro SD + skull&co marka tutucu grip, çanta ve ekran koruyucu + Steam Deck 64 GB + 256 GB yeni bir NVMe SSD aldım içeriğini güncellemek için. Çok memnunum uzanarak oyun oynamanın keyfini özlemişim, ben tavsiye ederim PC oyunlarında multiplayer takıldım yıllarca son ancak son zamanlarda bıkmıştım şimdi Single Player'ın konforunda takılıyorum. Steam Deck Dual boot yaptım henüz Proton'un desteklemeyen oyunlarını orada oynuyorum Diablo 4E buradan selam :)

Not: Ben yazılım mühendisiyim sabah 9-18 mesai yapıyorum + bir de oturup oyun oynamak beni çok yorduğu için böyle bir geçiş yaptım.

Sorularına cevap olarak:
Kutudan çıkardım drift henüz tabii yok ama olursa Amazon'dan alır değişirim,
Stabilite kısmına gelirsek bu konsolu AAA oyunlarda 60FPS görebilirsin, RDR2, Call of Duty Modern Warfare 1-2, henüz başka oyun denemedim ama 40 FPS + 40Hz olarak oynayabiliyorsun geri kalanı.
Monitöre bağlayabilirsin evet, benim ihtiyacım olmadı ama Windows kurarken şarjı takmaya gerek duymadan Type-C portuna Mac'de kullandığım Apple'ın kendi Type-C'den USB'a aparatıyla çıkış alıp klavye fare USB bellek bağladım kurulum yaptım.
Garanti olayına gelirsek ithalatçı garantili yani resmi bir hizmet beklentimiz olmuyor maalesef, bozulursa bir yeri ifixit web sitesinden parça + aparat alıp tamir etmek lazım.
Değerli cevabınız için çok teşekkür ederim güle güle kullanan cihazları.Tam hayalimi yapmışsınız hem Oled Switch hem Steam Deck, oldukça kıskandım. 😅 Ben yeni Zelda oyunu yüzünden her saniye Switch Lite alıp almamak arasında kalıyorum.Ekran konusunda merak ediyorum oledi gerçekten denildiğini kadar var mı?

Steam Deck ve Oled Switch'i eş zamanlı kullanıyorsunuz, yine ekran konusunda oled gerçekten bambaşka bir deneyim mi veriyor Deck'e göre yoksa "bir tık" mı daha iyi?

@smtylmz_who Merhaba, Oled... keşke Steam Deck'tede olsa dediğim bir özellik oldu hatta internetten acaba oled ekran alıp takabilirmiyim diye bile bakmışlığım var, oyunların renkleri gözleri bayram ettiriyor çok memnunum ve kesinlikle oled olmayanı almayın. Zelda BOW oynuyorum bende bitince yenisine geçeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı