Bilgisayardan sürekli durmadan dıt dıt sesi geliyor

90mh

Decapat
Daha fazla  
Dizüstü bilgisayarımın ortasından hangi zaman olursa olsun zaman değişmiyor. Bazen 10 saat bazen 12 bazen 2 saat sonra başlıyor bu ses ve bilgisayar ekranındaki mouse imlecini hareket ettirdim zaman takılıyor.

Sistemin şu şekilde.
Windows 7
NVIDIA GeForce GT540M 1GB.
Intel Core i5-2450M CPU 2.50GHz
8 GB RAM.
64 Bit işletim sistemi.
300GB HDD.

HDD'nin konumu nerede? HDD'nin oradan mı geliyor ses bir kontrol edin. Ayrıca nasıl bir dıt dıt sesi bu? Böyle mekanik bir ses mi?

HDD'nin konumu nerede? HDD'nin oradan mı geliyor ses bir kontrol edin. Ayrıca nasıl bir dıt dıt sesi bu? Böyle mekanik bir ses mi?

HDD bilgisayarın ortalarında değil. Ayrıca şöyle bir de sıkıntı var bazen açılırken de tak tak diye ses geliyor anlam veremiyorum 2 tane ayrı ses.

Sorunun HDD'den olduğuna emin misiniz?

Başlıkta da belirttiğim üzere dıt dıt dıt sesi geliyor bilgisayarın ortalarından.
Hayır değilim benimkisi bir tahmin.
Benzer bir sorun bendede vardı hddyi ssd yapınca düzelmisti. Şuan aradan 3 yıl geçti ve ssd yaşlandı sanırım. Arada sırada ses yapıyor ama henüz dayanılmayacak boyutta değil.

HDD bilgisayarın ortalarında değil. Ayrıca şöyle bir de sıkıntı var bazen açılırken de tak tak diye ses geliyor anlam veremiyorum 2 tane ayrı ses.
Tak tak sesi HDD ile alakalı olabilir. Windows açılırken HDD çalışıyor normal olarak. Dıt dıt sesini eğer çekip atabilirseniz net bir şey konuşabiliriz.

Geri
Yukarı