Bilgisayardan Telefondaki Videoları İzlerken Dosya İndirmek

MysticVezonTR

Kilopat
Evet konu başlığı gibi konuda biraz ilginç. Bugün biz arkadaşlarla telefondan bir kısa film çektik. Bilgisayardan telefondaki videoları izlemeye başladım 1 tane videoyu sildikten sonra diğer videoları açmak istediğimde her defasında farklı bir dosya olmak üzere indirme başlatıyordu aşağıdaki fotoğrafta görmüş olduğunuz üzere. Bir kaç kez denedim noluyor nereye indiriyor falan diye ancak dosyayı indirirken girip bakabildim. Acaba bu bir virüs mü? Bu arada kaydettiği dosyaların dizinine baktığımda hiçbir şey gözükmüyor.

1.png

Hocam benim bildiğim kadarıyla android cihazlar windows ortamında mtp olarak gözüküyor yani bir harici disk gibi gözükmüyor bundan dolayı izlemeye çalıştığınız videoları önce bilgisayara transfer ediyor (cache) olarak alıyor oynattıktan sonra video oynatıcıyı kapatınca o dosyayı kaldırıyor. Yani sizin sorununuz android usb yapılandırması sorunu dert edilecek bişey yok.

Direk telefondan açtığın için bilgisayar önce kendi belleğine alıp öyle oynatıyor. Yani göründüğü gibi ve dediğin gibi indirme yapmıyor.
Hocam benim bildiğim kadarıyla android cihazlar windows ortamında mtp olarak gözüküyor yani bir harici disk gibi gözükmüyor bundan dolayı izlemeye çalıştığınız videoları önce bilgisayara transfer ediyor (cache) olarak alıyor oynattıktan sonra video oynatıcıyı kapatınca o dosyayı kaldırıyor. Yani sizin sorununuz android usb yapılandırması sorunu dert edilecek bişey yok.
Ohh ya ben de dedim: "Aha kesin okulun tahtasından kaptık virüsü!" :D İyi ozaman ya devam edebilirim ben. :D Peki bu kaydettiklerini daha sonra kendisi siliyor mu çünkü boşu boşuna yer kaplar bir zaman sonra. Ve çok teşekkür ediyorum sizlere. :)

Direk telefondan açtığın için bilgisayar önce kendi belleğine alıp öyle oynatıyor. Yani göründüğü gibi ve dediğin gibi indirme yapmıyor.
Ben de bu şekilde düşündüğüm için bir problem olmadığını düşündüm ama denemek için kendi telefonumu bilgisayara bağlayıp 600 MB boyutunda bir videoyu izlemeyi denedim, daha önce bunu denememiştim, izleyeceğim videoyu öncelikle bilgisayara atarım çünkü bilgisayarım biraz yavaştır 😃. Bir aktarım göstermeden direkt olarak video oynatıcıyı açtı, 30 saniye kadar bekletti. Belki de işlemi arka planda yapmıştır, bilemedim.
Ohh ya ben de dedim: "Aha kesin okulun tahtasından kaptık virüsü!" :D İyi ozaman ya devam edebilirim ben. :D Peki bu kaydettiklerini daha sonra kendisi siliyor mu çünkü boşu boşuna yer kaplar bir zaman sonra. Ve çok teşekkür ediyorum sizlere. :)
Yer tutacak bir işlem değil, her seferinde dosyayı boş bir konuma kopyalayıp izledikten sonra sildiğini düşün. Yer kaplamaz yani. 😃

Okullardaki akıllı tahtalardan veya bilgisayarlardan virüs kapacak olursa bunu telefonda fark edersin. O virüsler telefona bulaşamadığı için kendini belli eden bir dosya olarak gösteriyor genelde.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı