Bilgisayardan yanık kokusu geldi ve kapandı

MonkeyDGarp

Hectopat
Bilgisayarı hemen tamirciye götürdüm bana PSU'nun pervanesi dönmüyor dedi ve PSU fiyatlarını göstersi. Bende eve geldim ve acaba diğer aparatlara bir şey oldumu diye kasayı çalıştırdım ve bu resim çıktı. Bir şey mi bozuldu PSU'nun yanında?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2019-12-28-15-19-59.png
    Screenshot_2019-12-28-15-19-59.png
    456,2 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni bir PSU mu taktı tamirci yoksa sistemi götürdüğünüz gibi geri mi getirdiniz. Bios ekranına girmişsiniz, F10 basıp evet diyerek sistem açılacak mı bakılabilir.

Yeni bir PSU mu taktı tamirci yoksa sistemi götürdüğünüz gibi geri mi getirdiniz. Bios ekranına girmişsiniz, F10 basıp evet diyerek sistem açılacak mı bakılabilir.
Bilgisayara bişey takmadı ama bişey sorucam neden direk biosa girdi
Pc açıldığına göre güç geliyordur, bu da gösteriyor ki PSU yanmamış, mekanik bir sıkıntısı olabilir..
Psu fanı çalışmıyor

Şuan bilgisayar çalışıyorsa herhangi bir problem olmamıştır ama HDD görmeyince direk BIOS a atar. HDD görünüyormu diye bir kontrol edin belkide yanık HDD de oluştu. PSU nun markası nedir? Fanı cidden dönmüyor mu? İçini açıp kontrol edin kondansatörler den bir kaçı patlamış olabilir.

Şu saaten sonra markasının bir önemi kalmadı ki benim sorum başka birşeyde yandımı
Şuan bilgisayar çalışıyorsa herhangi bir problem olmamıştır ama HDD görmeyince direk BIOS a atar. HDD görünüyormu diye bir kontrol edin belkide yanık HDD de oluştu. PSU nun markası nedir? Fanı cidden dönmüyor mu? İçini açıp kontrol edin kondansatörler den bir kaçı patlamış olabilir.
Hdd bakayim şimdi ama psu fanı dönmüyor değişcek

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı