Bilgisayardan yanık kokusu geldi

selcukox

Decapat
Bilgisayardan hafif yanık kokusu geldi, hemen kapatıp içini açtım herhangi bir koku yoktu. PSU filtresinde epey bir toz birikmişti. Temizledim şu anda sorunsuz çalışıyor. PSU'da bir sorun olmuş mudur? Şu anki sıcaklık değerlerim işlemci boşta 35-40 °C arası yük altında 50-55°C GPU boşta 40°C yük altında 60°C geçmiyor. MSI Z270M3 Core i7 7700K MSI geforece 1070 Ti.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU marka ve modeli nedir? Attığım program ile GPU, CPU ve PSU'yu tek tek test et. Süreyi 10 dakika olarak ayarla dostum. OCBASE / OCCT
Önce PSU marka ve model verin ardından bizden onay aldıktan sonra test edin hocam. Ne olacağı belli olmaz riske atmayalım.

OCCT ile @CillianMurphy'nin dediği gibi testlerinizi gerçekleştirin. Oradan gelen sonuca göre devam ederiz hocam. Büyük ihtimalle büyük bir sorun yok, endişe etmeyin.

OCCT herhangi bir hata tespit etmedi.

Dosya Ekleri

• 20200330-105111-CPUOCCT.png
    20200330-105111-CPUOCCT.png
    48,2 KB · Görüntüleme: 33
Ondan eminim ama ben paranoyak oldum oyun oynarken köpek gibi ortalık kokluyorum.
Ara sıra benim de başıma gelen olaydı fakat bir araştırma yaptıktan sonra çok hafif gelen kokunun bir sorun olmayacağını öğrendim. Tabi size gelen kokunun miktarı daha fazlaysa toz kaynaklı olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı