Bilgisayardan yanık kokusu geliyor

Kıvılcımın sebebi kısa devre, tabi dediğin gibi olabilir. Arkadaş bileşenlerini yazmadığı için bu kadar yardımcı oldum.
Yukarıda yazdığınız şekilde yazdığınızda söylediğim gibi yani arkadaş kalemi ekran kartının fanına soktuğu için kısa devre yaptırmış gibi bir anlam çıkıyor. Ben de olayın o şekilde olmadığını yazdım.

Bu gün normal bilgisayar oynuyordu kardeşim yanında uzanıyordum bir anda bilgisayar kapandı kıvılcım gibi bir şey çıktı Duman çıktı ve yanık kokusu yayıldı odaya bilgisayar çalıştı fakat ekran kartının 1 fanı çalışmıyor kalemle aceba bir şey takılmışmı diye baktığımda 2. fana sokmuşum kalemi oda çalışmamaya başladı Zorla zor aldığım bilgisayar bozuldu 😭

Çözüm nedir 😭
son durum nedir ?

Devreye kısa devre yaptırmıştın, dua et fan yanmış olsun. Eğer ekran kartının PCB bölümündeki fan girişini yaktıysan işin çok zor. Neden kalemle girişiyorsun ki? Belli ki bilgin yok, keşke bilen birisine gösterseydin. Bilgisayarın fişini çektikten sonra kontrol etmen gerekirdi.
Şu an ne yapabilirim çözüm olarak bilgisayar çalıştıktan 2-3 dakika sonra kapanıyo
son durum nedir ?
ekran kartı fanları yanmış ve bilgisayarcım birdaha olamayacağını söyledi
Psu markasız gri bir şey

Şu an ne yapabilirim çözüm olarak bilgisayar çalıştıktan 2-3 dakika sonra kapanıyor.

Ekran kartı fanları yanmış ve bilgisayarcım bir daha olamayacağını söyledi.

PSU markasız gri bir şey.

Yanlış anlamassan ekran kartının markası neydi bir de sistemi hangi site üzerinden aldın.

Şu an ne yapabilirim çözüm olarak bilgisayar çalıştıktan 2-3 dakika sonra kapanıyo
Rampage, Gamepower, Powerboost, Dark, TX, Everest, Frisby gibi çinli markaların haricinde High Power, FSP, Corsair gibi kaliteli bir markanın PSU ile deneyin. Eğer ki sistem açılırsa Prime95, Furmak ya da OCCT programları ile sistem parçalarınızı teste tabi tutun. Ve bir daha adını markasını bilmediğiniz bir PSU kullanmayın.

Hocam tüm bileşenleri çıkarıp teker teker koklayın her şey yanmış olabilir benim bir ara HDD yanmıştı.
Ekran kartı yanmış parçanın üzerinde siyah bir şey var
Rampage, Gamepower, Powerboost, Dark, TX, Everest, Frisby gibi çinli markaların haricinde High Power, FSP, Corsair gibi kaliteli bir markanın PSU ile deneyin. Eğer ki sistem açılırsa Prime95, Furmak ya da OCCT programları ile sistem parçalarınızı teste tabi tutun. Ve bir daha adını markasını bilmediğiniz bir PSU kullanmayın.
Psu da herhangi bir sorun yok ekran kartının fanları çalışmıyor şuan ondan bilgisayar kapanıyor
Bir de zahmet olmazsa PSU nuzu söyler misiniz.
Psu nun markası yok gri bi şey ama üzerinde 120 watt yazıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı