Bilgisayarı açar açmaz mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

BerkayDrnz

Femtopat
Daha fazla  
RAM
CORSAIR Vengeance PRO RGB DDR4 Ram
SSD veya HDD modeli
CORSAIR 1TB Force MP400 NVMe M.2 SSD
Ekran kartı
ASUS GeForce RTX 3060 ROG STRIX
Anakart
ASUS TUF GAMING B560M-PLUS Anakart
İşlemci
Intel Core i7-11700KF
Arkadaşlar öncelikle merhabalar.
Yaklaşık 1 aydır bilgisayarımı ilk açtımda Windows ekranı geliyor ve birden mavi ekran yiyorum.
Çeşit çeşit hepsi gelmiştir. 15-20 dk uğraşıp yaklaşık 15-16 kere reset attıktan sonra hiçbir şey yokmuş gibi bilgisayar çalışıyor.
Dün dayanamayıp PC'mi formatladım. Bugün yine aynı şekilde mavi ekranla karşılaştım.
Ve sorun şu şekilde gözüküyor. Akşamdan akşama ilk açışımda mavi ekran alıyorum sonrasında açıldıktan sonra ne yaparsam yapayım mavi ekran gelmiyor.
Minidump dosyasının linkini bırakıyorum incelerseniz sevinirim.

Minidump dosyam

Dosya oluşmamış. Hata alıyorum.

MEMORY.DMP dosyası var mı diye bir bakın.

Yoksa Olay Görüntüleyicisi Raporu gönderirsiniz.

Buyrun hocam olay görüntüleyicisi kayıtları

Dosya oluşmamış. Hata alıyorum.

MEMORY.DMP dosyası var mı diye bir bakın.

Yoksa olay görüntüleyicisi raporu gönderirsiniz.

Erişime açılması lazım.

Erişime açtım hocam dediğiniz MEMORY.dmp dosyasını ekledim.
Olay Görüntüleyicisi Kayıtları
Memory.dmp
Hocam bakabildiniz mi
Ekstra olarak bugün sabah tekrar mavi ekran aldım. Şimdide bilgisayar açıldı ancak donup kaldı öylece aynı şekilde BIOS'u geçip Win başlarkende dönen ekranda dondu.
@KojiroHyuga04 hocam baktınız mı cevap bekliyorum sizden.

Son düzenleme:
Dosyası oluştuysa onu da paylaşın. Vaktim olmadı, okuldan eve saat 6 gibi geldiğim ve bu süreçten sonra da 1.5 saat tekrarlarımı yaptığım için daha yeni bakabiliyorum.

Diskle alakalı bir sorun var gibi görünüyor. HD Tune ile "Quick Scan" kapalı şekilde "Error Scan" yapalım.

Health kısımlarına dair programda bir sıkıntı olduğu için diskin Health ve S.M.A.R.T verilerini HD Sentinel üzerinden atacaksınız.

Bu aygıta dair uyarılar var. Sürücüsünü buradan indirin. 10.1.41.5 sürümü kurulacak.

Ağ sürücülerinizi de güncelleyin.

@KojiroHyuga04 teşekkürler hocam emeğine sağlık yardımın için teşekkür ediyorum. Söylediklerini deneyip atıyorum hemen.
HD Tune yaparken tekrar mavi ekran aldım büyük ihtimalle dediğin gibi diskten hocam başka bir depolamaya yükleyip Windows'u sökeceğim M.2'yi
Minidump dosyası hala 0KB gözüküyor HD Tune denedim sıkıntı çıkmamıştı sağlığı 97 olarak gözüküyor. Memtest yaptım onda da bir problem gözükmüyor.
Hocam bilgisayar mavi ekran aldıktan sonra yükleme ekranında kalıyor minidump o yüzden oluşmuyor sanırım.

Son düzenleme:
Hocam galiba RAM kaynaklı bir arızam var Dual'dan çıkardım sistemi 2 RAM'den tekini 1.slota taktığımda gayet normal çalışıyor diğerini takınca kafayı yiyor res atıyor sürekli ama bu sıkıntılı olan arkadaşıda 2. slota takınca normal bir şekilde açıyor ne olabilir çözemedim.
Hata adlarını hatırlıyor musunuz?

SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED fltmgr.sys başarısız, MEMORY_MANAGEMENT, KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED ntfs.sys, KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE, cache_menager, System sevice exception, IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL tüm aldığım hatalar bunlar bugüne kadar fotoğraflarını aldım Allah'tan.

Yeni konular

Geri
Yukarı