Bilgisayarı açarken çıkan PXE E53 hatası nedir?

Main

Kilopat
Bilgisayarı açınmaya calısınca dırekt olarak bu ekran gelıyor. Yapmam gereken nedir?

Dosya Ekleri

• asdasd.jpeg
    asdasd.jpeg
    94,9 KB · Görüntüleme: 57
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam BIOS'ta 1.sıraya harddiskinizi alın. Bir de eğer varsa network boot ayarını kapatın.

Tam olarak yapmam gereken adımları soyler mısınız? 1 sıraya almayı yaptım sankı ama gene olmadıgını dusunuyorum. Belki yanlış yapmısımdır. Network boot bılmıyordum teşekkürler.

Boyle bır gorsel cıkıyor sımdı. Istersenız BIOS ekranından fotograflarda cektım. Ayrıca fan son hızda calısıyor bunun nedenını de anlamadım.

Yardım edecek var mı?

Dosya Ekleri

• 114.jpeg
    114.jpeg
    44,5 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
Tam olarak yapmam gereken adımları soyler mısınız? 1 sıraya almayı yaptım sankı ama gene olmadıgını dusunuyorum. Belki yanlış yapmısımdır. Network boot bılmıyordum teşekkürler.

Boyle bır gorsel cıkıyor sımdı. Istersenız BIOS ekranından fotograflarda cektım. Ayrıca fan son hızda calısıyor bunun nedenını de anlamadım.

Yardım edecek var mı?

Hocam sanırım işletim sisteminiz çökmüş.
Temiz bir kurulum yapın. Düzelmesi lazım. Eğer düzelmezse harddiskiniz bozulmuş olabilir.

Hocam sanırım işletim sisteminiz çökmüş.
Temiz bir kurulum yapın. Düzelmesi lazım. Eğer düzelmezse harddiskiniz bozulmuş olabilir.

BIOS ara ekranını gonderme mı ıster mısınız? Belki ayarları farklı yapmısımdır. Eskı PC çökmüş olabılır dırek olarak elektrık keserek kapatabılıyorlar.

W7 mı kurmalıyım yoksa W8 mı? W8 kuruluydu ama W7'den bıraz daha yavastı ancak acılısta falan daha hızlıydı sadece uygulamaya gecınce yavaslama oluyordu.

BIOS ara ekranını gonderme mı ıster mısınız? Belki ayarları farklı yapmısımdır. Eskı PC çökmüş olabılır dırek olarak elektrık keserek kapatabılıyorlar.

W7 mı kurmalıyım yoksa W8 mı? W8 kuruluydu ama W7'den bıraz daha yavastı ancak acılısta falan daha hızlıydı sadece uygulamaya gecınce yavaslama oluyordu.

Gönderebilirsiniz hocam. Direkt olarak boot sıralamasının olduğu sekmeyi atın.

Hocam o boot device priority yazan yerde optical drives yerine hard disk drives ı koyun. Hala aynı hatayı verirse format atın.

Orasını secemıyorum denedım onu. Ama networku alltan kapatınca orada da network yazısı sılındı ancak o sekılde oluyor. Mumkunse alltan hangılerını kapatarak tek hard dıskı bırakabılecegımı soyler mısınız?

Aşağıdan kapatmanız gereken bir ayar göremedim. Hocam eğer elinizde USB varsa format atmayı deneyin. Ya da bilgisayarınızın modeline göre YouTube'dan aratıp oradaki ayarların düzgün haline ulaşabilirsiniz.

Geri
Yukarı