Bilgisayarı açık bırakmanın ortalama faturaya yansıması

Energize

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Download yapmak istediğimizde, monitör kapalı 24 saat afk şekilde bilgisayarı açık bırakmak; ortalama bir bilgisayar için kaç lira yansır faturamıza ?

Ortalama 30 40 veya 50 watt şeklinde oynar,oturup bir site buldum ve hesapladım :D her gün sisteminiz 50 watt çekse ve 30 gün boyunca açık kalsa ama full 50 watt çekse aylık 10 tl geliyor yani siz hesaplayın ne kadar az :D haftalık 2.5 tl günlük de 50 kuruş yapıyor yani boşverin açık kalsın :D bu arada sisteminiz nedir ?

Ortalama 30 40 veya 50 watt şeklinde oynar,oturup bir site buldum ve hesapladım :D her gün sisteminiz 50 watt çekse ve 30 gün boyunca açık kalsa ama full 50 watt çekse aylık 10 tl geliyor yani siz hesaplayın ne kadar az :D haftalık 2.5 tl günlük de 50 kuruş yapıyor yani boşverin açık kalsın :D bu arada sisteminiz nedir ?
Hocam valla rahatladım bi an :D 4460 & 750ti kullanıyorum :) Fakat 750W (80+) psu var :D

Hocam valla rahatladım bi an :D 4460 & 750ti kullanıyorum :) Fakat 750W (80+) psu var :D
750W 80+ güç kaynağının olması sistemin 750W çekeceği anlamına gelmiyor :) Sistemin ne kadar güce ihtiyacı varsa ondan biraz fazla çekecektir. Güç kaynağında boşuna verimlilik sertifikası verilmiyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı