Bilgisayarı açılınca fanlar dönüyor, kapanıyor ve tekrar çalışıyor, bilgisayar açılıyor

Kosinüs

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Yaklaşık 1 ay önce bir sistem satın aldım. Hazır sistemin montajıyla beraber gönderilmesini istedim. Şu anda ufak bir sorun yaşıyorum.
Bilgisayarın güç tuşuna basıp açtığımda fanlar çalışıyor birkaç saniye sonra kapanıp tekrar çalışmaya başlıyor ve bilgisayar açılıyor.
Sorunla ilgili kendi çekmiş olduğum videonun linkini paylaşıyorum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RAM tek slot Corsair 16 GB vegneance 5200 MHz.
PSU kasa ile beraber geldi: Power Boost pb- P3308b 750W 80+ Bronze. Birazdan kasayı açıp bakabilirim hocam.

Ne gibi bir sorun hocam? Sorun olması durumunda ne yapmam gerek?

RAM'ini CPU'ya uzak olan slota tak, sonrasında PSU'nun 0-1 konumu 0'a getir kasanın tüm tuşlarına 3-4 defa bas. Sonrasında kasayı çalıştır, sorun çözülür büyük ihtimalle.

RAM'ini CPU'ya uzak olan slota tak, sonrasında PSU'nun 0-1 konumu 0'a getir kasanın tüm tuşlarına 3-4 defa bas. Sonrasında kasayı çalıştır, sorun çözülür büyük ihtimalle.
Hocam 0-1 konumu, 0 konumu vs. nedir, ufak açar mısınız?
Bir de sistemin parçalarına çıplak elle dokunmaktan, sök çıkar yapmaktan elektriksel olarak bir problem çıkar mı?

Hocam 0-1 konumu, 0 konumu vs. nedir, ufak açar mısınız?
Bir de sistemin parçalarına çıplak elle dokunmaktan, sök çıkar yapmaktan elektriksel olarak bir problem çıkar mı?

PSU anahtarını açık halden kapalıya getir kısaca anlamı bu 0-1 konumlarının :) matematik de mantık konusuna hakim isen hepsinin temeli oradan geliyor.

Hayır, problem olmaz.

PSU anahtarını açık halden kapalıya getir kısaca anlamı bu 0-1 konumlarının :) matematik de mantık konusuna hakim isen hepsinin temeli oradan geliyor.

Hayır, problem olmaz.
Doğru söylüyorsunuz. 😅
Daha öncesinde fişi çekip güç tuşuna 10sn bastım, sonucunda 2 hafta boyunca bu problemden kurtulmuştum. Dediğiniz gibi yapacağım tekrardan.

Yeni konular

Geri
Yukarı