Bilgisayarı açtığımda boot ve BIOS ekranı açılmıyor

crazysandwich132

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ben bilgisayarı açarken ya da yeniden başlatıp bilgisayarımdan boot ekranı veya BIOS ekranına girmeye çalışıyorum fakat tuşlara basınca olmuyor mesela BIOS tuşuna basınca yön oklarına basınca ses geliyor fakat ekran gelmiyor sadece işletim sistemi açılıyor. Bu arada dün Windows açılırken ki noktalar dönüyordu, şu anda dönmüyor. Nedeni sizce ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben bilgisayarı açarken ya da yeniden başlatıp bilgisayarımdan boot ekranı veya BIOS ekranına girmeye çalışıyorum fakat tuşlara basınca olmuyor mesela BIOS tuşuna basınca yön oklarına basınca ses geliyor fakat ekran gelmiyor sadece işletim sistemi açılıyor. Bu arada dün Windows açılırken ki noktalar dönüyordu, şu anda dönmüyor. Nedeni sizce ne olabilir?
Mause imlecini yeniden başlatın üzerine getirin ve shift tuşuna basılı tutup yeniden başlata tıklayın ondan sonra gelen ekrandan gelişmiş seçenekler > sorun gider > UEFI donanım ayarları cıkacak ona basın ve yeniden başlat diyecektir ondan sonra biosa girmiş olursunuz.

Alternatif giriş yöntemi. Videodan takip edebilirsiniz adımları.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mause imlecini yeniden başlatın üzerine getirin ve shift tuşuna basılı tutup yeniden başlata tıklayın ondan sonra gelen ekrandan gelişmiş seçenekler > sorun gider > UEFI donanım ayarları cıkacak ona basın ve yeniden başlat diyecektir ondan sonra biosa girmiş olursunuz.
oda olmuyor hocam gene bip bip diye ses geliyor yön tuşlarına basınca

BIOS açıldığına ses olarak eminseniz farklı portlardan görüntü almayı deneyin.
farklı portlar derken, bilgisayar cahiliyimde anlamadım

Alternatif giriş yöntemi. Videodan takip edebilirsiniz adımları.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
direkt ordanda biosa girince aynı şey oluyor girince bip bip bip diye ses çıkıyor yön tuşlarına basınca

Anakartınız nedir?

Hatırlamıyorum ama Lenovo Thinkpad T430 motherboard yazarak bulabilirsin sanırım.

Son düzenleme:
Mouse imlecini yeniden başlatın üzerine getirin ve Shift tuşuna basılı tutup yeniden başlata tıklayın ondan sonra gelen ekrandan gelişmiş seçenekler > sorun gider > UEFI donanım ayarları cıkacak ona basın ve yeniden başlat diyecektir ondan sonra BIOS'a girmiş olursunuz.
Bende bu ekran gelmiyor hocam.

Geri
Yukarı