Bilgisayarı başlat menüsünden kapanmıyor

JesPe

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Apacer Nox 16GB (2x8GB) DDR4 3600 MHz CL18 Gaming RAM
SSD veya HDD modeli
AGI 512GB NVMe M.2 SSD
Ekran kartı
SAPPHIRE PULSE AMD Radeon™ RX 7600 8GB AMD RDNA
Anakart
Gigabyte B550M-DS3H AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600 Altı Çekirdek 3.50 GHz
Merhaba dostlar. 1 hafta önce yeni PC aldım. Dün geldi kurdum Windows'u yükledim. Kullanırken sorun yok ama bilgisayarı başlat menüsünden kapattığım zaman ekran gidiyor ama fanlar ve RGB'ler çalışmaya devam ediyor. Power Supply'ın tuşundan kapatıp açıyorum. Aynı şekilde fanlar ve RGB'ler çalışıyor asla tam kapanmıyor. İnternette araştırdığım zaman güç seçeneklerinden kapatmam gereken yerleri göstermişler denedim ama olmadı. Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba dostlar. 1 hafta önce yeni PC aldım. Dün geldi kurdum Windows'u yükledim. Kullanırken sorun yok ama bilgisayarı başlat menüsünden kapattığım zaman ekran gidiyor ama fanlar ve RGB'ler çalışmaya devam ediyor. Power Supply'ın tuşundan kapatıp açıyorum. Aynı şekilde fanlar ve RGB'ler çalışıyor asla tam kapanmıyor. İnternette araştırdığım zaman güç seçeneklerinden kapatmam gereken yerleri göstermişler denedim ama olmadı. Yardımcı olabilir misiniz?

Yani Power Supply tuşundan açıp kapatmanızın sorun olduğunu düşünmüyorum. Aksi takdirde bayağı uğraşırsınız.

Yani Power Supply tuşundan açıp kapatmanızın sorun olduğunu düşünmüyorum. Aksi takdirde bayağı uğraşırsınız.
hocam öyle diyorsun ama bugün herhangi bir oyun açtığımda 1 dakika içinde bu sıcaklıkları görüyor. bundan 3-4 dakika sonra 83-84 bandını gördü

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-06-08 at 20.34.58.jpeg
    WhatsApp Image 2023-06-08 at 20.34.58.jpeg
    172,2 KB · Görüntüleme: 9
Tuşla alakalı mı?
Hayır sorun tuşla alakalı değil. İlk yazdığımda da sorunun tuş olduğunu söylemedim zaten. Sorunumu anlattım PC kapansa da kasadaki fanlar ve rgbler çalışmaya devam ediyor güç kapanmıyor. Dün de bu ısınma problemi çıktı. Tuşla alakalı bir durum yok yani

Geri
Yukarı