Bilgisayarı ekran kartsız çalıştırmak

kasilis01

Hectopat
Merhabalar. Yine ekstrem bir soru ile karşınızdayım. Kusura bakmayın, aklıma takılıyor, sizden başka soracak kimsem yok :(

Diyelim ki, ben şöyle bir sistem toplasam:

Ekran kartı olmadan bu bilgisayar çalışır mı?

Ayrıca şu belirttiğim özelliklerde kasa kısmına bir öneri alabilir miyim?
-HD 7870'in sığabileceği
-Fan filtreleri olan
-Önünde 2 adet USB 3.0 arabirimi olan
-HD 7870 aldığım zaman şu haliyle olan donanımına yetecek power'ı olan
-Kablo karışıklığını engelleyebilecek yeterliliği olan
-Fan sayısını artırabileceğim ve fan kontrolcü takabileceğim.
-Mümkün olduğunca ucuz olan :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef öğle bir ihtimal yok dostum. Soru harbiden çok uçuk olmuş. İsterseniz biraz daha bekleyin ya da Dalihi ekran kartı olan bir ana kart alın.

AMD A serisi işlemcilerde dahili grafik kartı vardı sanırım ve Intel'lerde de var.
TeknoBiyotik: AMD Trinity A10-5800K FM2 4MB 3.8GHz HD7660 APU Dört Çekirdekli Çarpan Kilitsiz İşlemci - İşlemci (CPU) - PC Bileşenleri
Bknz:

48795408p.jpg

AMD A10 5800K İncelemesi - ShiftDelete.Net

Dün gece bunu söylemeyi unutmuşum İntel işlemcilerde dahili ekran kartı çıkışı olan ve olmayan modelleri vardı. Aynı durum sanırsam Amd’ de geçerli.

Eyvallah, hepiniz sağolun hocam. Sistem topladığım yok, para yok zaten :D Hepiniz sistem toplamayı biliyorsunuz, ben de kendimi geliştirmek, bir deneme yapmak istedim. Amacım Fiyat/Performans idi.

Ayrıca bence APU'lar FX serisine göre yavaş kalıyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı