Bilgisayarı en iyi şekilde kullandığımı nasıl anlarım?

lexcons

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı en verimli ve düzgün şekilde kullandığımı anlamama yardımcı olabilecek bir program vb. var mıdır? Yardımcı olursanız sevinirim.

Bilgisayarımdaki tüm parçaları yani genel olarak en iyi şekilde kullanıp kullanmadığımı anlamak istiyorum. Sistemimi en verimli şekilde kullabiliyor muyum? Bunu merak ediyorum.

1612787904699.png

Eğer bu sistemden bahsediyorsanız RAM hariç her şeyi verimli kullanırsınız muhtemelen. Çünkü anakartınız ve işlemciniz maksimum 2666 MHz destekliyor.

Ne açıdan verimlilikten bahsediyorsunuz? Enerji tüketimi açısından mı? "Verdiğim paranın hakkını alıyor muyum" sorusunun cevabı gibi bişi den mi bahsediyoruz?

Üzülerek söylemeliyim ki Türkiye'de bu kur ve fiyatlar ile maalesef hiçbirimiz verdiğimiz paranın hakkını tam olarak alamıyoruz. :D Parçalarınızı piyasasının 3 aşağı 5 yukarı fiyatlarına edinebildiyseniz bu konuyla alakalı başka yapabilecek bir şeyiniz kalmıyor zaten. Kafanıza takmayın :)

Diğer yandan bana soracak olursanız o cihazı sadece içerik tüketmek amacıyla kullanıyorsanız "siz" cihazın hakkını tam olarak vermiyorsunuz demektir. Bilgisayarınızla yapabilecekleriniz arasında görselleştirmesinden tutun video kurgusu, 3D modellemesine kadar yığınla konuya dalabiliyorken sadece video izleyip oyun oynayarak bu imkan heba edilmemeli görüşündeyim. Kendinize bir şeyler katmayı başarabildiğiniz vakit paranızın da, vaktinizin de, bilgisayarınızın da hakkını vermiş olursunuz diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı