Bilgisayarı fişten çekmek zarar verir mi?

TrCat

Hectopat
Yer
Çorum
Daha fazla  
Meslek
Yok
İyi akşamlar arkadaşlar az önce bilgisayarımı kapatıyordum Windows'tan kapata bastım bilgisayar kapandı sanıp fişi çektim. Ama kapanmamıştı sonradan tekrardan açtım ve düzgünce kapatıp fişi çektim. Sizce bilgisayarda performans düşüklüğü ya da bir sorun ortaya çıkar mı? 1 kez oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayrıca bir kez oldu ve bilgisayar kapanma ekranindayken oldu yani bilgisayarda oyun oynarken.

En fazla Windows hatası olur dediğim gibi. Size dediklerimi yaparsanız iyi olabilir.

Sağ olun hocam hard diske sağlık taraması yapmama gerek var mı yoksa 1 kez olduğu için gerek yok mu ve bilgisayari bu olaydan sonra açtım ve düzgünce kapattım açınca herhangi bir hata mesajı ile karşılaşmadım.

Bir şey olmasa bile en azından sağlığını, bad sector oranını görmek daha kararlı olacaktır. İşiniz olmadığı bir zaman yapabilirsiniz. Acele yapmaya gerek yok. Benim kastettiğim PSU patlama gibi olaylar sürekli tekrarlama, kalitesiz PSU, bir an elektrik gelmesi kesilmesi gibi şeyleri demek istedim. En azından CMD'ye yazdığım kodları yazarsanız sistem dosyalarını denetlersiniz.

Bir şey olmasa bile en azından sağlığını, bad sector oranını görmek daha kararlı olacaktır. İşiniz olmadığı bir zaman yapabilirsiniz. Acele yapmaya gerek yok. Benim kastettiğim PSU patlama gibi olaylar sürekli tekrarlama, kalitesiz PSU, bir an elektrik gelmesi kesilmesi gibi şeyleri demek istedim. En azından CMD'ye yazdığım kodları yazarsanız sistem dosyalarını denetlersiniz.

Sağ olun hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı