Bilgisayarı fişten çekmek zarar verir mi?

TrCat

Hectopat
Yer
Çorum
Daha fazla  
Meslek
Yok
İyi akşamlar arkadaşlar az önce bilgisayarımı kapatıyordum Windows'tan kapata bastım bilgisayar kapandı sanıp fişi çektim. Ama kapanmamıştı sonradan tekrardan açtım ve düzgünce kapatıp fişi çektim. Sizce bilgisayarda performans düşüklüğü ya da bir sorun ortaya çıkar mı? 1 kez oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi akşamlar arkadaşlar az önce bilgisayarımı kapatıyordum Windows'tan kapata bastım bilgisayar kapandı sanıp fişi çektim. Ama kapanmamıştı sonradan tekrardan açtım ve düzgünce kapatıp fişi çektim. Sizce bilgisayarda performans düşüklüğü ya da bir sorun ortaya çıkar mı? 1 kez oldu.

Bir daha yapmaman tavsiyem. Bir şey olmaz.

Neden kapatma tuşu varken fişten çekiyorsunuz? PSU kalitesiz ise PSU bile patlayabilir. HDD disk için önemli performans düşüklüğü yapabilir. Mümkünse en azından kasanın düğmesi ile kapatınız. Ciddi bir durumdur, hafife almayın. Ani elektrik kesiyorsunuz çünkü. Ani Windows kapanırken güç kestiğiniz için Windows dosyaları hasar görmüş olabilir. Lütfen, CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve bunları sıra ile bitince yazınız.

Kod:
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
sfc /scannow

HDD'nin sağlığına ve benchmark testine bakmak için HD Tune yükleyin.

Neden kapatma tuşu varken fişten çekiyorsunuz? PSU kalitesiz ise PSU bile patlayabilir. HDD disk için önemli performans düşüklüğü yapabilir. Mümkünse en azından kasanın düğmesi ile kapatınız. Ciddi bir durumdur, hafife almayın. Ani elektrik kesiyorsunuz çünkü.
10 yaşındayken yapıyordum pek bilgim yoktu , kötü bir şey olduğunu biliyordum ama bilgisayar çöp olduğu için umursamıyordum.Sonra bir daha masaüstü kullanmadım zaten.

Neden kapatma tuşu varken fişten çekiyorsunuz? PSU kalitesiz ise PSU bile patlayabilir. HDD disk için önemli performans düşüklüğü yapabilir. Mümkünse en azından kasanın düğmesi ile kapatınız. Ciddi bir durumdur, hafife almayın. Ani elektrik kesiyorsunuz çünkü.

Kapatma tuşuna zaten bastım V3 bilgisayar kapandı sandığım için fişten çektim bölgemizde gök gürültülü yagislar olabiliyor o yüzden elektrikler gidip gelince bir şey olmasın diye bilgisayar kapandıktan sonra fişini çekiyorum lütfen mesajı doğru okuyun.

Kapatma tuşuna zaten bastım. Bilgisayar kapandı sandığım için fişten çektim bölgemiz gök gürültülü yagislar olabiliyor o yüzden elektrikler gidip gelince bir şey olmasın diye bilgisayar kapandıktan sonra fişini çekiyorum lütfen mesajı doğru okuyun.

Mesajı zaten doğru okudum. Ben, olabildiği ve vereceği hasarları söyledim. 1 kere yaptığınız için ciddi bir şey olmaz. En kötü HDD performansı düşebilir, Windows için hata olabilir. Mesajı düzenledim, bakabilirsiniz.

Neden kapatma tuşu varken fişten çekiyorsunuz? PSU kalitesiz ise PSU bile patlayabilir. HDD disk için önemli performans düşüklüğü yapabilir. Mümkünse en azından kasanın düğmesi ile kapatınız. Ciddi bir durumdur, hafife almayın. Ani elektrik kesiyorsunuz çünkü. Ani Windows kapanırken güç kestiğiniz için Windows dosyaları hasar görmüş olabilir. Lütfen, CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve bunları sıra ile bitince yazınız.

Kod:
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
sfc /scannow

HDD'nin sağlığına ve benchmark testine bakmak için HD Tune yükleyin.

Ayrıca bir kez oldu ve bilgisayar kapanma ekranindayken oldu yani bilgisayarda oyun oynarken vb. bilgisayar fazla güç harcarken olmadı.

Ayrıca bir kez oldu ve bilgisayar kapanma ekranindayken oldu yani bilgisayar oyun oynarken vb. bilgisayar fazla güç harcarken olmadı.

En fazla Windows hatası olur dediğim gibi. Size dediklerimi yaparsanız iyi olabilir.

Geri
Yukarı