Bilgisayarı fişten çektikten sonra disk hata veriyor

Furkan541152

Femtopat
Daha fazla  
Selam, merhaba. Öncelikle Casper bilgisayar kullanıcısıyım, bilgisayarımda Valorant'ta ekran kilitlenip durduğundan güç tuşuna biraz basılı tutup bilgisayarın gücünü kesiyordum. 5 defa falan yaptım, bilgisayara bir şey olmamıştı. Sonra dün işim çıktığından bilgisayarın fişini direkt söktüm, sonra eve geldiğimde bilgisayarı açtım, diskinizi checkliyoruz, 8 saniye sayıp geçti. Sonra taranıyor dedi ama taramadan direkt açıldı. Girdim, bilgisayarımda bir sorun yok gibi gözüküyordu ancak bir dosya indireyim derken dosya inmedi ve şu hatayı aldım: Virüs taraması başarısız oldu dedi ve indirmedi. Sonra Opera GX'te denedim, orada da virüs taraması başarısız, kesildi dedi.

McAfee kullanıyorum ancak uzantıyı kaldırmama rağmen aynı hatayı alıyorum. Bilgisayarımda 2 uygulama çalışmıyor, biri PC durum hizmetleri gibi bir şey. Bir de McAfee antivirüsüm. Bilgisayarda sorun yok ancak dosyalarımda sadece Program Files dosyası açılmıyor. Şu hatayı veriyor: Dosya veya dizin bozuk ve okunamaz durumda, diyor.
Bilgisayara ne bir şey indirebiliyorum ne de Program Files'a giremiyorum. Tek burada o hatayı alıyorum.

Bilgisayar biraz açık durduktan sonra sistem onarma yapmanız için bilgisayarı tekrar başlatın diyor. Başlattığımda yapılıyor diyor ancak yapmadan direkt bilgisayarı açıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı SSD'lerin kendi uygulaması oluyor uygulamada SSD'yi optimize et diye bir şey olabiliyor veya SSD reset diye onları yapmanızı önerebilirim optimizasyon yapabilirsiniz veya sağlığını kontrol edebilirsiniz.

Bazı SSD'lerin kendi uygulaması oluyor uygulamada SSD'yi optimize et diye bir şey olabiliyor veya SSD reset diye onları yapmanızı önerebilirim optimizasyon yapabilirsiniz veya sağlığını kontrol edebilirsiniz.
hdd hocam bilgisayar
1707051648823.png

Formatla çözülür bunlar genelde. CMD'ye sfc/scannow yaz.

Bu komut ne yapıyor?

Geri
Yukarı