Bilgisayarı formatladıktan sonra virüs kalır mı?

Cenk akaar

Hectopat
Daha fazla  
2 hafta önce bilgisayarıma virüs bulaşmıştı. Bende hemen format attım. Format attıktan sonra sorunun düzeleceğini düşündüm ama format attıktan birkaç gün sonra tek tek tüm hesaplarım çalınmaya başladı. İlk başta mail şifremi değiştirdim. Antivirüs programı indirip testler yaptım virüs yok gözüküyor ama hala mailime bazı hesaplarım adına bildirim geliyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

2 hafta önce bilgisayarıma virüs bulaşmıştı. Bende hemen format attım. Format attıktan sonra sorunun düzeleceğini düşündüm ama format attıktan birkaç gün sonra tek tek tüm hesaplarım çalınmaya başladı. İlk başta mail şifremi değiştirdim. Antivirüs programı indirip testler yaptım virüs yok gözüküyor ama hala mailime bazı hesaplarım adına bildirim geliyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Belkide format atmadan önce zaten hesaplarına ulaşmış olabilirler format virüsü kaldırmış olmalı.

Mailinize spam mailler gelebilir.
Formattan önce ulaşmış olabilirler tüm hesaplarınızda 2FA açın.

Format ile virüs kalamaz.

Format ile virüs gider ancak karşıya giden veriler engellenemez en büyük önerimiz hemen antivirüsler ile taratmak virüsleri silip şifreleri yenilemek ve ardından gerekiyor ise format atmaktır.

Geri
Yukarı