Formattan sonra virüs PC'de kalır mı?

Format her zaman son çözümdür o yüzden diyorum. Gerek yoktu bence formata. Yüzünüze 1 cm toz geldi diye banyo etmek gibi oldu bu.

Hocam bulaşan zararlı RAT(remote acess tool) veya keylogger türevi yazılımlarda temizlik o kadar da kolay değil zararlının algılanmayıp antivirüs taramasını durdurduğu bile var.(Buna Kaspersky, Bitdefender bile dahil.)

Hocam bulaşan zararlı RAT(remote acess tool) veya keylogger türevi yazılımlarda temizlik o kadar da kolay değil zararlının algılanmayıp antivirüs taramasını durdurduğu bile var.(Buna Kaspersky, Bitdefender bile dahil.)
Doğrusunuz hocam da arkadaş RAT olmadığına eminim diyor.Belki aşırı basit bir yazılımdır.Gene ben şansımı denerdim formattan önce.

Doğrusunuz hocam da arkadaş RAT olmadığına eminim diyor. Belki aşırı basit bir yazılımdır. Gene ben şansımı denerdim formattan önce.

Tabii ki AV ile tarama yapsın, zararlıyı temizlemekle uğraşmamış virüsü durdur, karantinaya al aşamaları gerçekten sıkıcı olabiliyor bazen ama tabii ki format son çözüm.

Format her zaman son çözümdür o yüzden diyorum. Gerek yoktu bence formata. Yüzünüze 1 cm toz geldi diye banyo etmek gibi oldu bu.
Doğru diyorsun ama ben bazen banka işlemleri yapıyorum bu bilgisayarda bu yüzden kökten format atmak en mantıklı çözüm bence, virüs gizlenebilir.

Geri
Yukarı