Bilgisayarı Güç Düğmesinden Kapayarak Hazırda Bekletme

Mertcan

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Ben bilgisayarımı güç düğmesine basarak kapıyorum (basılı tutmadan). Bunun nedeni internetten bir yazı okudum hazırda bekletince açık bırakılan programlar açık kalıyor ve işlevine devam ediyorlarmış doğru mu ? Güç düğmesinden kapamak zararlı mı ?

Merhaba.
Dizüstü bilgisayar mı kullanıyorsunuz bilmiyorum fakat, onun ayarı var. Şu adımı takip ederseniz:
Denetim masası - Güç seçenekleri - Güç seçeneklerinin yapacaklarını seçin(solda)
Orada açılır pencereler var, görmemek mümkün değil. Oradan sen bilgisayarı kapat tuşuna bir kez kısa şekilde bastığında ne olacağını ayarlayabilirsin. İşin bittiği zaman aşağıdan Değişiklikleri kaydet butonuna basmayı unutma.
Kolay gelsin.

Merhaba.
Dizüstü bilgisayar mı kullanıyorsunuz bilmiyorum fakat, onun ayarı var. Şu adımı takip ederseniz:
Denetim masası - Güç seçenekleri - Güç seçeneklerinin yapacaklarını seçin(solda)
Orada açılır pencereler var, görmemek mümkün değil. Oradan sen bilgisayarı kapat tuşuna bir kez kısa şekilde bastığında ne olacağını ayarlayabilirsin. İşin bittiği zaman aşağıdan Değişiklikleri kaydet butonuna basmayı unutma.
Kolay gelsin.
Konuyu yanlış anladın Hazırda Beklet modun da Açık olan programlar veya windows kaldığı gibi mi başlıyor demek istemiş nasıl kapata ayarlarım dememiş :)

Uyku modu bildiğim kadarıyla en çok tasarruf sağlayandır. Sadece ram'ler çalışır onlar elektrik harcar. Hazırda beklet ise galiba ekran kartını kapatıyor sadece. Güç düğmesi zararlı değildir. Ve hazırda beklette programlar çalışır.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı