Bilgisayarı güç tuşu ile kapatmak zarar verir mi?

Mesk0

Decapat
Merhabalar, bazen oyunlarda bilgisayarım tamamen donuyor ve çözümü kasanın üzerindeki power tuşuna 5 saniye basarak kapatıp, biraz bekleyip yeniden açıyorum. Herhangi bir zararı olur mu? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun dönemde HDD'ye zarar verir. Ctrl + alt + del işe yaramıyor mu? Eski masa üstü bilgisayarımızda reset tuşu vardı, öyle bir şey var ise onu da kullanabilirsin.

Merhabalar, bazen oyunlarda bilgisayarım tamamen donuyor ve çözümü kasanın üzerindeki power tuşuna 5 saniye basarak kapatıp, biraz bekleyip yeniden açıyorum. Herhangi bir zararı olur mu? Teşekkürler.
Hayır kısa vadede hiç bir zararı olmaz. Ha reset atmışsın ha basılı tutup kapatıp açmışsın. Yıllarca kullandığım bilgisayarımı defalarca aynı şekilde kapattım, hiç bir sorun ile karşılaşmadım.

Düz kapatmak ya da tuşa 1 kere basmak herşeyi kaydedip kapatıyor. Uzun basınca aniden kapanıyor. Üşendiğim için uzun basarak hemen kapatıyorum. Bir şey olmadı 1 yıldır.

Uzun dönemde HDD'ye zarar verir. Ctrl + alt + del işe yaramıyor mu? Eski masa üstü bilgisayarımızda reset tuşu vardı, öyle bir şey var ise onu da kullanabilirsin.
Hiçbir kısayola erişim sağlayamıyorum.
Donmanın sebebini araştırdınız mı? RAM'lere vs baktınız mı?
Memtest ile test edicektim ama boot menu açılmıyor, MSI anakart kullanıyorum, F11 basıyorum olmuyor.
Mavi ekran verdi mi hiç? Verdiyse Minidump Dosyalarını Paylaşın - Technopat Sosyal konusunu okuyup adımları uygulayıp bir konu açar mısınız? Belki sorununuzu kökünden çözeriz.
buyrun.
Mavi ekran verdi mi hiç? Verdiyse Minidump Dosyalarını Paylaşın - Technopat Sosyal konusunu okuyup adımları uygulayıp bir konu açar mısınız? Belki sorununuzu kökünden çözeriz.

Oyun Oynarken PC Donuyor - Technopat Sosyal buyrun
Donmanın sebebini araştırdınız mı? RAM'lere vs baktınız mı?
Bilgisayarımda bootmenu açılmıyor ve memtest ile ramlere bakamıyorum

Son düzenleme:

Geri
Yukarı