Çözüldü Bilgisayarı kaldırıp tekrar kurduktan sonra FPS düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Graiden

Hectopat
Merhabalar, bilgisayarımı bir süreliğine kaldırmıştım. Yeniden kurup açtığımda FPS düşmesi olmuş. Yani şöyle;

Don't Starve Together
Önceden: 60
Şimdi: 30-45

Outlast
Önceden: 30-45
Şimdi: 5

Bence bu normal değil. Hiçbir şey değiştirmedim, hiçbir ayar eklemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sisteminizi belirtir misiniz? Sürücüleri güncelleyin. Bir sürelikten kastınız ne kadar bir zaman aralığı? O zaman aralığında sistem tozlanmış olabilir, ısındığı için performans düşüyor olabilir. Oyunların dosyalarını doğrulamayı deneyin.

Katılıyorum bence tozlanmadan dolayı bileşenlere hava akışı sağlanamıyor ve ısınıyor olabilir. Sıcaklık değerlerini kontrol edin.
Sisteminizi belirtir misiniz? Sürücüleri güncelleyin. Bir sürelikten kastınız ne kadar bir zaman aralığı? O zaman aralığında sistem tozlanmış olabilir, ısındığı için performans düşüyor olabilir. Oyunların dosyalarını doğrulamayı deneyin.
Çok doğru diyorsun, tozlanma dışında termal macuna falan baksın ve bence format atsın, kendine gelsin bilgisayar.

Katılıyorum bence tozlanmadan dolayı bileşenlere hava akışı sağlanamıyor ve ısınıyor olabilir. Sıcaklık değerlerini kontrol edin.

Çözüm
Formatlık bir durum olduğundan değil :D Sadece oyun oynuyorsa falan format atabilir bence, yükler oyunları sonradan o kısa iş. Farkını göreceğine inanıyorum...

Bilgisayarıma 2 yılda bir format atan insanım, bir fark görmüyorum. Sistemde virüs vb gibi sorunlar yoksa pek fark aramayın oyunlarda fps değerlerinde. Sonuçta aynı bileşenler

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı