Bilgisayarı Kapattıktan Sonra Fanların Çalışması Sorunu

Khazad dûm

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Özellikleri resimlerdeki gibi olan bilgisayarım kapat komutuyla kapanmıyor. Daha doğrusu sistem ve ekran kapanıyor ancak fanlar ve kasa çalışmaya devam ediyor. Format güç denetimi yöntemlerini denedim. Ne yapmam gerek?
upload_2017-9-29_20-45-43.png

upload_2017-9-29_20-46-3.png

upload_2017-9-29_20-46-13.png

upload_2017-9-29_20-46-21.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynen aygıt yöneticisinden bak bu aygıt yüklenmedi ise bu soruna neden oluyor. Yüklü değil iken PCI basit işlem... olarak gözükür.

Ekranda bulunan hata ile karşılaştım. Sistem özelliklerimi daha ayrıntılı bir şekilde atabileceğim bildiğiniz bir yöntem varsa yapabilirim.
upload_2017-10-2_23-57-44.png

Ayrıca sorunun donanımsal olduğunu düşünmüyorum çünkü BIOS üzerinden bir değişiklik yaptığımda sistem kendini kapatabiliyor tamamen. Ancak işletim sisteminden kapat komutu verdiğimde sistem kapanıyor fakat kasa açık kalıyor.
Ayrıca aygıt yöneticisinde her şey yerli yerinde çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu almaya devam ediyorum dediğiniz dosyayı indirmeme rağmen. Kurulum yapamıyorum platform desteklenmiyor hatası yüzünden. Yani henüz bir yükleme işlemi yapabilmiş değilim.
upload_2017-10-10_19-5-40.png

Ek olarak BIOS sürümüm en güncel sürümde. BIOS üzerinde kişisel tercihlerim dışında sistemsel hiçbir ayarlama yapmadım.

Malesef yine aynı hata :( Platform desteklenmiyor.

Arkadaşlar platform desteklenmiyor hatası " Windows 10" ile ilgili,Anakartım biraz eski model olduğundan Windows 10 ile uyumlu çalışmıyor,dolayısıyla sistem kapat komutunu kasaya uygulayamıyordu. Bugun Windows 7 Ultimate 64bit kurulumu yaptım ve sorunu çözmüş oldum,ilgilenen herkese teşekkürler.

Aynı sorun bende de var. 2 gün önce başladı. Ekran kapanıyor fakat kasa ve fanlar 2-3 dk çalışmaya devam ediyor. Lenovo ideapad-700 model WİN10

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı