Bilgisayarı kullanırken aniden ekran gidiyor

PeluşPenguen

Hectopat
Yer
Артём
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi(1.Sınıf)
Ben güzelce tarayıcımdan internette geziniyorum, aniden tarayıcı donuyor ve yanıt vermiyor. Bende herhalde HDD kendini yeniden başlattı diyorum(genelde HDD yeniden başladığı vakit sistem komple kısa süreliğine donar) ve tarayıcının tekrar yanıt vermesini bekliyorum ama tarayıcı tekrar düzelmiyor üstüne sistemin görüntüsü gidiyor. Mouse, klavye hiçbir işe yaramıyor. Mecbur sistemi reset attığım vakit görüntü geliyor. Sizce sebebi nedir?

Hocam bende de aynı problem mevcuttu ve sebepleri RAM'lerin yerinden oynaması ve ekran kartının yazılımının sorunlu olmasıydı. RAM'leri yerlerinden çıkartıp tekrar taktım, ekran kartı sürücüsünü de bir önceki sürümle güncelledim ve sorun çözüldü. Bundan bir ay sonra da ekran kartı sürücünün son sürümünü kurdum, şu ana kadar da bir problem yaşamadım.

Evet. Sonunda da parantez içinde 61 var. RAM'lerin yerini değiştirin. Isı problemi olabilir. Ama büyük ihtimalle PSU kaynaklı.

Hiçbir yerinde 61 yazmıyor sadece 41.(tek RAM kullanıyorum, diğer RAM yuvasına takarım.)
Hocam bende de aynı problem mevcuttu ve sebepleri RAM'lerin yerinden oynaması ve ekran kartının yazılımının sorunlu olmasıydı. RAM'leri yerlerinden çıkartıp tekrar taktım, ekran kartı sürücüsünü de bir önceki sürümle güncelledim ve sorun çözüldü. Bundan bir ay sonra da ekran kartı sürücünün son sürümünü kurdum, şu ana kadar da bir problem yaşamadım.

Ekran kartı sürücü desteğim kesildi. Genelde Windows ilk format attığın an kurduğu grafik sürücüsünü kullanıyorum(son sürüm oluyor).

Yeni konular

Geri
Yukarı