Bilgisayarı Minecraft sunucusuna çevirmek

EkmekArasiHDD

Megapat
Makaleler
3
Yer
Ordu/Perşembe
İyi akşamlar. Bilgisayar kaynaklarımın bir kısmını Minecraft sunucusu olarak ayarlamak istiyorum. Atıyorum işlemcim 8 çekirdek ve bunun 4'ünü daha sonra 8 GB RAM'in 3'ünü sunucuya vermek istiyorum. Kesinlikle Hamachi benzeri programları kullanmak istemiyorum. Modlu sunucu kurmayı planlıyorum. Bunun nasıl yapılacağını adım adım anlatabilir misiniz? Mümkünse tıpkı salağa anlatır gibi anlatmanızı rica ediyorum çünkü bu konuyu çok bilmiyorum. İnternetten araştırdığımda 2014-2015 konuları falan çıkıyor anlayacağınız bayatlamışlar artık. Diyeceksiniz ki "Aternos var bunlarla neden uğraşıyorsunuz?" Evet haklısınız ancak Aternos'ta 7/24 aşırı sıra var ve istediğimiz zaman hemen giremiyoruz. Bunu nasıl yapabilirim?

İyi akşamlar. Bilgisayar kaynaklarımın bir kısmını Minecraft sunucusu olarak ayarlamak istiyorum. Atıyorum işlemcim 8 çekirdek ve bunun 4'ünü daha sonra 8 GB RAM'in 3'ünü sunucuya vermek istiyorum. Kesinlikle Hamachi benzeri programları kullanmak istemiyorum. Modlu sunucu kurmayı planlıyorum. Bunun nasıl yapılacağını adım adım anlatabilir misiniz? Mümkünse tıpkı salağa anlatır gibi anlatmanızı rica ediyorum çünkü bu konuyu çok bilmiyorum. İnternetten araştırdığımda 2014-2015 konuları falan çıkıyor anlayacağınız bayatlamışlar artık. Diyeceksiniz ki "Aternos var bunlarla neden uğraşıyorsunuz?" Evet haklısınız ancak Aternos'ta 7/24 aşırı sıra var ve istediğimiz zaman hemen giremiyoruz. Bunu nasıl yapabilirim?
Ustam işlemci vermeyi bilmiyorum da komut istemi(cmd) kodlarından rami ayarlıyabiliyorsun. Bilgisayarı server yapmak için internet hızının iyi olması gerekiyor, modeminin de port açma özellikli olması gerekiyor.

İyi akşamlar. Bilgisayar kaynaklarımın bir kısmını Minecraft sunucusu olarak ayarlamak istiyorum. Atıyorum işlemcim 8 çekirdek ve bunun 4'ünü daha sonra 8 GB RAM'in 3'ünü sunucuya vermek istiyorum. Kesinlikle Hamachi benzeri programları kullanmak istemiyorum. Modlu sunucu kurmayı planlıyorum. Bunun nasıl yapılacağını adım adım anlatabilir misiniz? Mümkünse tıpkı salağa anlatır gibi anlatmanızı rica ediyorum çünkü bu konuyu çok bilmiyorum. İnternetten araştırdığımda 2014-2015 konuları falan çıkıyor anlayacağınız bayatlamışlar artık. Diyeceksiniz ki "aternos var bunlarla neden uğraşıyorsunuz?" Evet haklısınız ancak Aternos'ta 7/24 aşırı sıra var ve istediğimiz zaman hemen giremiyoruz. Bunu nasıl yapabilirim?

VPN kullanırsanız Aternos serveri hemen açılıyor.

Ustam işlemci vermeyi bilmiyorum da komut istemi(cmd) kodlarından rami ayarlıyabiliyorsun. Bilgisayarı server yapmak için internet hızının iyi olması gerekiyor, modeminin de port açma özellikli olması gerekiyor.
Asus DSL N16P modemim var. Port yönlendirme olduğunu sanıyorum. Ama nasıl açılır peki?
VPN kullanırsanız Aternos serveri hemen açılıyor.
Bu kadar basit bir açığı mı var cidden koskoca aternos'un?

Plugin istemiyorsan direk Minecraft'ın kendi sitesinden indir.
Port yönlendirme ve DMZ(bazen gerekir ve her zaman açık olması zararlıdır) lazım.

Kaç kişilik bir sunucu kurmak istiyorsunuz ve hangi mod paketini kurmayı düşünüyorsunuz? Ayrıca internet hızınız ne?
2 kişilik düşünüyorum. Paket değil kendi kafamıza göre modlarla oynuyoruz aternos üzerinden. 26 kadar mod var. İnternetim Türk Telekom 16/1 Mbps paket.

Geri
Yukarı