Bilgisayarı oyun sırasında şarjda kullanmak

Frknhrmnc

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar oyun oynarken bilgisayarı şarja takmak zorunda kalıyorum güç seçeneklerinden yüksek performansı seçmeme rağmen şarjda olmadığı zaman performans vermiyor. Yeni güç planı oluşturup pildede işlemcinin en yüksek performansı vermesini denedim gene olmadı. Bilgisayarımın bataryası ölsün istemiyorum ama gömme batarya olduğu için oyun sırasında da çıkartamıyorum şarjda kullanmamın bir zararı olurmu. Pildeyken yüksek performans verirse pil hızlı bir şekilde boşalacağı için o daha çok zararlı olur herhalde. Önerileriniz neler?

Şarjda dolunca zaten pil simgesine gelince "%95 , Dolmuyor" şeklinde bir ifade göreceksin. Pili korumak için bu. Doldur boşalt yaparsan daha çabuk gider. Gerçi öyle de yapılsa hemen hemen aynı sürede gittiğini söyleyenler de var bataryanın.

Sen kafana takma yani. Şarjda kullan.

Şarjda dolunca zaten pil simgesine gelince "%95 , Dolmuyor" şeklinde bir ifade göreceksin. Pili korumak için bu. Doldur boşalt yaparsan daha çabuk gider. Gerçi öyle de yapılsa hemen hemen aynı sürede gittiğini söyleyenler de var bataryanın.

Sen kafana takma yani. Şarjda kullan.
Teşekkürler.

Bizzat benimde başıma geliyor. Şarjda değilken hafif kasılmalar hatta aşırı ısınmalar oluyor performans vermiyor. Şarjda iken mis. Pil ömrü konusunda şüphen varsa oynamadan önce şarjı bitir. Uyarı verene kadar artık sizin pc kaçta veriyor ise çoğu %10 da uyarı verir uyarı verince şarja tak ve oyna bi problem olmaz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı