Bilgisayarı Sarja Takmayınca Açılmıyor

rozalisa

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarı açınca böyle bir hata ile karşılaşıyorum. Şarja takınca açılıyor ancak takmadığım zaman açılmıyor sebebini bulamadım bir türlü neden olabilir?

IMG-20171016-WA0001.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS flash işlemini çalıştırmışsınız bir şekilde. Bu işlem için de adaptörün takılı olması gerekiyor. Herhangi bir şekilde bu ekrandan çıkamıyor musunuz? Ya da bilgisayarı her açtığınızda bu ekranı görüp, iptal edince mi masaüstü açılıyor?

BIOS flash işlemini çalıştırmışsınız bir şekilde. Bu işlem için de adaptörün takılı olması gerekiyor. Herhangi bir şekilde bu ekrandan çıkamıyor musunuz? Ya da bilgisayarı her açtığınızda bu ekranı görüp, iptal edince mi masaüstü açılıyor?
Herhangi bir flash disk takılı değil. Şarj cihazını takınca bu ekran gelmiyor onun dışında normal açtığım zaman bu ekran geliyor ve çıkamıyorum

Bir USB bellek bulup, başka bir bilgisayar yardımı ile ona sizin bilgisayarın BIOS sürümünü yazdırın. Madem BIOS flash başlamış, tamamlamaya çalışın. USB takılıyken, bu ekran varken adaptörü takın ve herhangi bir tuşa basın. Bu şekilde başlaması gerek, en azından öyle yazıyor ekranda. Yalnız bu süreçte bilgisayar kapanırsa hepten çöp olabilir, kapanmaması gerek kesinlikle. Adaptörünün de çekilmemesi gerek.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı