Bilgisayarı şarjda oynamak problem çıkarır mı?

• Konuyu başlatan TTfT
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 358
PC Huawei D15 bazı yerlerde okudum (bu marka değil ama) bazı laptoplarda sarja kullanınca şarj her zaman sıfırda kalıyormuş ve prizden çıkardığın an kapanıyormuş.
Ben şarjda kullanacağım problem çıkar mı bunun gibi?
Laptoplar şarjda iken alternatif akım(AC) ye geçerler. Bu sayede batarya ile işin olmaz ve direk güç girişinden gelen elektrik kullanılır. Şarjın sıfırda kalma durumu yoktur fakat prizden çıkarınca akım değişikliği sonucu AC den DC ye geçerken anlık bir kapanıp açılma söz konusudur. Özetle laptopu şarjda kullanmak zararsızdır, tam tersi oyunlar gibi yüksek güç gerektiren uygulamalarda şarjda kullanmak faydalı olacaktır.

Batarya ömrünü azaltır, yüksek kalite gerektiren oyunlardada kasma-donma gibi belirli sorunlar olabilir ancak harici sorun olmaz diye biliyorum hocam

Batarya ömrünü azaltır, yüksek kalite gerektiren oyunlardada kasma-donma gibi belirli sorunlar olabilir ancak harici sorun olmaz diye biliyorum hocam
Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi şarj %100 veya akıllı şarj ile belirlenen seviyeye geldiği zaman AC moduna geçer yani gücü tamamen prizden alır. Batarya ömrünü asıl belirleyen etken şarj döngüsüdür hocam.

Geri
Yukarı