Bilgisayarı satıp iPad almak mantıklı mı?

Ben bilgisayar laptop olarak hiç sevmiyorum laptop alacaksan böyle çok üst seviye alman lazım bu zamanda yoksa 3-4 yıl sonra ömrü bitiyor ben seneler önce güçlü bir bilgisayar aldım 7.yılında şu an. Ve kullanmıyorum.

Ya zaten 1 masaüstü 2 laptop var 1 laptopu satıp yerine iPad alayım diyorum. Evde kullanılan bir şey bilgisayar gibi iş görür mü? Onu soruyorum
Arkada başka cihazların varsa tabii ki, tablet alınabilir. Taşıması daha rahat. Ayrıca laptop ile birleşip güzel bir ekosistem oluşturur.

Ryzen'in yeni nesil U serili islemcileri cok iyi ve genel olarak;

Cok ince, cok hafif, cok performansli ve uzun pil omrune sahip oluyorlar.
İcindeki fena olmayan GPU ile birçok oyun da oynayabiliyorsun.

Laptop 2 tane var :D ayrıca hem laptop sevmiyorum hem bir de laptopta Ryzen işlemci :D
Ben Apple ekosistemi kurmayı hedefliyorum ilk parçası olsun bu o yüzden.

Evet, aktarma bağlantıyı hallettiğiniz sürece mevcutmuş. Ben hiç aktarmayı denemedim. Flash bellek kullanmıyordum.
Eki Görüntüle 1202752

Teşekkürler. :)

Arkada başka cihazların varsa tabii ki, tablet alınabilir. Taşıması daha rahat. Ayrıca laptop ile birleşip güzel bir ekosistem oluşturur.

Arkadaşlar sorum net olarak kim cevap verebilir. Ben laptopta yapıpta IPad'ta yapamadığım ne olabilir aklınıza bir şey geliyor mu?

Word kullanacağım, internet araştırmaları, müzik dinlemek için(güçlü bir Bluetooth hoperlörüm de var),USB veri aktarma(oluyor mu bilmiyorum bilen varsa söyleyebilir mi?)öyle yani.

Bu yönergeye göre.

Arkadaşlar sorum net olarak kim cevap verebilir. Ben laptopta yapıpta IPad'ta yapamadığım ne olabilir aklınıza bir şey geliyor mu?
  1. Torrent indiremeyebilirsin. Torrent uygulamasini disaridan edinebilirsin belki ama bir kac gun sonra acilmiyor.
  2. Hafiza yetmeyebilir.
  3. Korsan uygulama indiremeyebilirsin ve uygulamalari pahali biraz. Uygulamalari disaridan edinebilirsin belki ama bir kac gun sonra acilmiyor.
  4. Cogu uygulama reklamli olabilir ve canini sikabilir.
  5. Bir suru ozellik de parali olabilir, ornegin Safari genisletmeleri.

iPad'de olmayan, Apple'ın izin vermediği programları çalıştıramazsın. CMD yada terminal tarzı komut yazabileceğin şeyin olmaz. M1 iPad almadıysan render gibi şeylerde zorlanırsın. Çalışmayan programların çözümünü Windows'ta kodla şunla bunla çözebilecekken iPad'de silip tekrar yüklemek dışında pek bir şey yapamazsın. Arka planda dönen şeyleri Windows'taki gibi göremezsin.
Dediğim gibi, günlük kullanım için fark etmeyecek şeyler.

IPad'de olmayan, Apple'ın izin vermediği programları çalıştıramazsın. CMD'ya da terminal tarzı komut yazabileceğin şeyin olmaz. M1 iPad almadıysan render gibi şeylerde zorlanırsın. Çalışmayan programların çözümünü Windows'ta kodla şunla bununla çözebilecekken IPad'de silip tekrar yüklemek dışında pek bir şey yapamazsın. Arka planda dönen şeyleri Windows'taki gibi göremezsin.
Dediğim gibi, günlük kullanım için fark etmeyecek şeyler.

Renderlık işim yok. Apple gibi dünyanın en iyi cihaz ve yazılımlarını üreten firmada o sorunları yaşayacağımı düşünmüyorum. :)

1. Torrent indiremeyebilirsin. Torrent uygulamasini disaridan edinebilirsin belki ama birkaç gun sonra acilmiyor.
  2. Hafiza yetmeyebilir.
  3. Korsan uygulama indiremeyebilirsin ve uygulamalari pahali biraz. Uygulamalari disaridan edinebilirsin belki ama birkaç gun sonra acilmiyor.
  4. Cogu uygulama reklamli olabilir ve canini sikabilir.
  5. Bir suru ozellik de parali olabilir, ornegin Safari genisletmeleri.

1.Torrent ile işim yok.
2.Hafıza için canavar masaüstü bilgisayar var.
3.Uygulama olarak evet Word falan biraz pahalı olacak.
4.Reklamlı mı?
5.onlar önemli değil.

Word kullanacağım, internet araştırmaları, müzik dinlemek için(güçlü bir Bluetooth hoperlörüm de var),USB veri aktarma(oluyor mu bilmiyorum bilen varsa söyleyebilir mi?)öyle yani.

Aslında bilgisayarı ne için kullandığınıza bağlı.

Bunun için.

Yeni konular

Geri
Yukarı