Bilgisayarı satıp köpek alınır mı?

1. Barınaklarda cins köpek olma olasılığı düşük.
2. Barınakları tek tek gezecek kadar vaktim ve öyle bir imkanım yok.
3. Bir bak bakalım insanlar tarafından ayrılmış veya travması olan bir köpeğe varsa bile evden atılan bir köpektir.
4. O havlamama eğitimi ne kadar uzun ve zahmetli bir iş biliyor musun. Ve bir sokak köpeğine, kolay kolay öğreneceğini zannetmiyorum.
5. Tüy dökmek köpeğin genetiği ile alakalıdır.

Ben sadece bilgisayarı satıp cins köpek almak mantıklı mı onu sordum. Gelip burada #satınalmasahiplen duyarı yapmayın bana. Zaten barınaktan veya sokaktan bir köpeği ailem istemez. Sen bak bakalım sokaktan veya barınaktan bir köpeğe, ben zaten sokak köpeğine bakamadığım için cins alıyorum. O köpek enerjisini evde atamaz, sadece bazı köpek türleri enerjisini evde atabilir.
Senin bu kadar kirli bilgilerin ve kıt düşüncelerin ile bakacağın köpeğe acıyorum. Bilgisayar oynamaya devam et. Hayvanlar aleminden uzak dur.

Merhaba arkadaşları, bilgisayarımı satıp 1000 1600 TL'ye köpek alıp diğer kalan parayı köpeğe harcamak istiyorum. Sizce mantıklı mı? Bilgisayarımı seviyorum, çok vakit geçiriyorum bilgisayarda. Ve seneye sınavım var, sizce satmak doğru fikir mi? Sonradan pişman olur muyum?

Bence şimdiden otur bilgisayardan sınavına çalış.

Senin bu kadar kirli bilgilerin ve kıt düşüncelerin ile bakacağın köpeğe acıyorum. Bilgisayar oynamaya devam et. Hayvanlar aleminden uzak dur.

Bence şimdiden otur bilgisayardan sınavına çalış.

Siz çok bilgiliyseniz hata mı düzeltebilirsiniz :) sınava çalışıp çalışmamam seni alakadar etmez 😉

6 aylık erkek tekir kedi gece uyutmuyor bana diyene bak sen :D işe gidiyor kedi evde yalnız kalıyor. Bir de LoL'den kafanı kaldırmıyorsun anlaşılan :) o kediye nasıl bakıyorsun merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Satın alma sahiplen ve kontrol takipli alabilirsin bir sürü sevimli dost bulmak mümkün.
Hocam bedavaya yok ki cins. Ben baktım bir kere köpeğe, köpek terasta enerjisini atamıyordu. Ki barınaktakiler veya sokaktakiler ev değil sokak köpeği eğer terkedilmiş değilse ki terkedilse bile yavru değildir. Sokaktan veya barınaktan sahiplensem gene evde durmayacak, enerjisini atamayacak. O yüzden o tür yerlerden sahiplenmek istemiyorum.
Bu arada 4 kedi (3 tane yavru), 1 köpek, 4 kuş baktım. Senin gibi ilgisizlik göstermedim hiç birine de.

Hocam bedavaya yok ki cins. Ben baktım bir kere köpeğe, köpek terasta enerjisini atamıyordu. Ki barınaktakiler veya sokaktakiler ev değil sokak köpeği eğer terkedilmiş değilse ki terkedilse bile yavru değildir. Sokaktan veya barınaktan sahiplensem gene evde durmayacak, enerjisini atamayacak. O yüzden o tür yerlerden sahiplenmek istemiyorum.

Bu arada 4 kedi (3 tane yavru), 1 köpek, 4 kuş baktım. Senin gibi ilgisizlik göstermedim hiçbirine de.

28 yaşındayım 20 yıldır hayvan bakıyorum. Hala senin gibi her konuda bilgim var en iyi ben bilirim demek yerine her şeyi bilmiyorum demeyi tercih ediyorum. Toplamda 5 hayvan baktın diye böbürleniyorsun ya, ben bu yaşıma kadar onlarcasını büyüttüm ve onlarcasının onlarca yavrusunu da sahiplendirdim. Senin yazdıklarından ne anlıyorum biliyor musun? Sende o hayvana bakacak içgüdü ve düşünce yok. Yani sende o hayvana bakacak kalp yok. Belli ki daha gençsin. Köpeğin tüy dökmesini internetten araştırmışsın ve ilk sitede genetik yazdığını görünce "ha tamam demek ki genetiğe göre dökülüyor tüyler" demişsin. Sıfır bilgi ile gelip ahkam kesip benim açtığım konuyu buraya taşıyarak kendi cahilliğini gizleyeceğini düşünmüşsün belli ki. Diğer konularımı da göster. Bunu mesela. Ya da hayvanlarla ilgili onlarca mesajımdan herhangi birini. Özetle kardeşim sende hayvana emek verecek vasıf yok. İki mesaja yorum yazmakla hayvansever olunmuyor. Bu canlar için zaten hayvansever olmak da yetmez. Onları bilmeden tanımadan ve anlamadan yapılacak iş değil bu. Sen o beslediğin hayvanı başkasına verirken için acımamış yenisi alıp 2 ay sonra verirken mi için acıyacak? Sen busun. Normalde böyle şeyler yazılmaz ancak ben ki gece 1 de camdan baktığımda kaldırımda uyuyan bir kedi ya da köpek gördüğümde evdeki mamayı alıp aşağıya inip onun karnını doyurmazsam gözüme uyku girmeyen kişiyim. Bunu yazıyorum çünkü bana cevap yazarken düşünmediğin şey kendi hayvanından vazgeçmişsin. "Şu an yaşıyor mu yaşamıyor mu fikrim bile yok" yazacak bir vicdana sahipsin ve yenisini istiyorsun. 3 tane cümle ezberlemişsin kendi vicdanını böyle avutuyorsun. Enerjisini atamıyor, tüy döküyor, evde kocaman köpeğe bakamam bilmem ne. Hayvan sahiplenmek bu değil. Son olarak sana bir cümle yazayım belki vicdanına dokunur, gerçi daha gençsin anlayacağını sanmam ama neyse.

"Evinizde beslediğiniz dostunuz sizin hayatınızın belki 10 ya da 15 yılını alır. Ama siz o canın bütün hayatısınız".

İşe gidiyor kedi evde yalnız kalıyor. Sen de hayvanlar aleminde çok eski değilmişsin sanki.

Sadece şu iki cümlenden bir ülkeye yetecek cahillik akıyor. Kediler hakkında ne kadar bilgili olduğunu belli etmişsin.

Son düzenleme:
Ne alaka acaba? Satın alma sahiplen duyarını bıraktınız şimdi de köpeği mi bahane ediyorsunuz?
Üremesi yasaklanması gereken türler alırsan evet bahane edilir.
Bu arada 4 kedi (3 tane yavru), 1 köpek, 4 kuş baktım. Senin gibi ilgisizlik göstermedim hiç birine de.
Bayağı göstermemişsin. Köpeği alıp başkasına verip yaşıyor mu bilmiyorum demek ilgisizlik değil tabii.

Bence bilgisayarını satıp mama alsın sokaktaki hayvanlara dağıtsın. Hem sevap işlediği için sınavına da destek olur. Dışarda hayvanları beslerken enerjisini de atar. Bence kesinlikle bilgisayarını satıp mama alıp sokak hayvanlarına dağıtmalı bir hayrı olsun hayvanlara.

Yeni konular

Geri
Yukarı