Köpek korkusunu yenmek

Brazen

Decapat
Normalde böyle bir korkum çok yoktu ama okulumuzun yakınında bir köpek olayı olmuş. Yoldan geçen adamın baldırını koparmış köpekler. Çok korkuyorum açıkçası, ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Her köpek bir değildir yani biri cana yakınken diğeri olmayabilir bunu bilseniz yeterli olur size. Zaten bir köpek bakışlarıyla bile belli edebilir saldırgan olup olmadığını.

Normalde böyle bir korkum çok yoktu ama okulumuzun yakınında bir köpek olayı olmuş. Yoldan geçen adamın baldırını koparmış köpekler. Çok korkuyorum açıkçası, ne yapmalıyım?
Hocam köpeklerin üzerinize geldiğiniz gördüğünüzde kaçmayın. Daha çok üstünüze gelirler. Ayrıca köpeklerin en başlarında olan liderlerini hedef alın. Başı kesilen köpekler sizin üstünlüğünüzü görüp saldırmayı keseceklerdir.

Sopa ile gez, geldiler mi vur kafalarına. Zaten iki tanesi devrildi mi diğerleri korkudan kaçar.

Köpeği hiç takma, sana baksa da ayaklansa da devam et. Saldırmaz büyük ihtimalle, saldırırsa da bağırarak sen de ona saldır. Burnuna tekmeyi yedi mi nasıl kaçacağını şaşırır. Eskiden ben de korkuyordum ama okul yolumun üstü köpek dolu olduğu için alıştım, havlayan köpeklerin yanından geçip okula gidiyorum her gün.

Kuyruğuna sallarken sana doğru geliyorsa.

images.jpg

Ama kuyruğunu sallamıyorsa ve ciddi bir bakış atıyorsa ve sana doğru koşuyorsa.

indir.jpg

Geri
Yukarı