Bilgisayarı satıp köpek alınır mı?

Genç arkadaşlara bir tavsiye vermek isterim. Bir şeye sahip olmak için ihtiyaç duyduğunuz eşyaları satmayın. Üniversite yıllarında faturalı hat üzerine telefon alıp, telefonun jelatinini açmadan satarak akşamına barlara düşen bir kardeşinizden size tavsiyedir. Ayran gönüllülük ve boş harcamalar insanı tüketir. :)

28 yaşındayım 20 yıldır hayvan bakıyorum. Hala senin gibi her konuda bilgim var en iyi ben bilirim demek yerine her şeyi bilmiyorum demeyi tercih ediyorum. Toplamda 5 hayvan baktın diye böbürleniyorsun ya, ben bu yaşıma kadar onlarcasını büyüttüm ve onlarcasının onlarca yavrusunu da sahiplendirdim. Senin yazdıklarından ne anlıyorum biliyor musun? Sende o hayvana bakacak içgüdü ve düşünce yok. Yani sende o hayvana bakacak kalp yok. Belli ki daha gençsin. Köpeğin tüy dökmesini internetten araştırmışsın ve ilk sitede genetik yazdığını görünce "ha tamam demek ki genetiğe göre dökülüyor tüyler" demişsin. Sıfır bilgi ile gelip ahkam kesip benim açtığım konuyu buraya taşıyarak kendi cahilliğini gizleyeceğini düşünmüşsün belli ki. Diğer konularımı da göster. Bunu mesela. Ya da hayvanlarla ilgili onlarca mesajımdan herhangi birini. Özetle kardeşim sende hayvana emek verecek vasıf yok. İki mesaja yorum yazmakla hayvansever olunmuyor. Bu canlar için zaten hayvansever olmak da yetmez. Onları bilmeden tanımadan ve anlamadan yapılacak iş değil bu. Sen o beslediğin hayvanı başkasına verirken için acımamış yenisi alıp 2 ay sonra verirken mi için acıyacak? Sen busun. Normalde böyle şeyler yazılmaz ancak ben ki gece 1 de camdan baktığımda kaldırımda uyuyan bir kedi ya da köpek gördüğümde evdeki mamayı alıp aşağıya inip onun karnını doyurmazsam gözüme uyku girmeyen kişiyim. Bunu yazıyorum çünkü bana cevap yazarken düşünmediğin şey kendi hayvanından vazgeçmişsin. "Şu an yaşıyor mu yaşamıyor mu fikrim bile yok" yazacak bir vicdana sahipsin ve yenisini istiyorsun. 3 tane cümle ezberlemişsin kendi vicdanını böyle avutuyorsun. Enerjisini atamıyor, tüy döküyor, evde kocaman köpeğe bakamam bilmem ne. Hayvan sahiplenmek bu değil. Son olarak sana bir cümle yazayım belki vicdanına dokunur, gerçi daha gençsin anlayacağını sanmam ama neyse.

"Evinizde beslediğiniz dostunuz sizin hayatınızın belki 10 ya da 15 yılını alır. Ama siz o canın bütün hayatısınız".

Sadece şu iki cümlenden bir ülkeye yetecek cahillik akıyor. Kediler hakkında ne kadar bilgili olduğunu belli etmişsin.
Vallahi çok güzel bir mesaj yazmışsınız tebrik ederim galiba arkadaş konudan çekildi.

Geri
Yukarı