Bilgisayarı sattıktan sonra iade istenmesi

Lisser

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba yakın bir zamanda bilgisayar sattım, elden nakit aldım. Bilgisayarı açtım alıcının önünde format ekranını gösterdim çalışırken falan sorunu yoktu yani. Format attik önünde bildiğin.

Neyse işte bugün bana yazdı, görüntü alamamış bilgisayardan. Bir tanidigina gitmiş ekran kartının çip arızası olduğunu söylemiş ve alıcı şu an iade edeceğim diyor. Ancak sorun şu ki ben satarken bir sorunu vesaire yoktu. Bana dava edeceğim, evine polis cagiracagim falan filan diyor. Ki ortada 9-10 milyarlik bir mevzu da yok. Eski bir bilgisayardi, sizce bunları yapmaya hakkı var mı? Bu durumda kim haklı?
Bir bilgisayar uğruna iftira üstüne iftira yedim. En komiği de evde bir bilgisayar var benimkinin yanında, bana o bilgisayardan görüntü verdiğimi satılan bilgisayarı acmadigimi falan söylüyor.

Sen malını sağlam sattığını iddia ediyorsun, adamda sağlam değil diyor bence parça çalmış olabilir yanına git adamın göstersin sorunu sende sorun var mı yok mu bak ortak yolu bulursun hem de kul hakkı yemeye gerek yok.

Arkadaşlar merhaba yakın bir zamanda bilgisayar sattım, elden nakit aldım. Bilgisayarı açtım alıcının önünde format ekranını gösterdim çalışırken falan sorunu yoktu yani. Format attik önünde bildiğin.

Neyse işte bugün bana yazdı, görüntü alamamış bilgisayardan. Bir tanidigina gitmiş ekran kartının çip arızası olduğunu söylemiş ve alıcı şu an iade edeceğim diyor. Ancak sorun şu ki ben satarken bir sorunu vesaire yoktu. Bana dava edeceğim, evine polis cagiracagim falan filan diyor. Ki ortada 9-10 milyarlik bir mevzu da yok. Eski bir bilgisayardi, sizce bunları yapmaya hakkı var mı? Bu durumda kim haklı?
Bir bilgisayar uğruna iftira üstüne iftira yedim. En komiği de evde bir bilgisayar var benimkinin yanında, bana o bilgisayardan görüntü verdiğimi satılan bilgisayarı acmadigimi falan söylüyor.
Sen çalışır bir şekilde onun gözü önünde ona verdiysen ve o aldıysa onun sorunu olur bu.

Ortada bir sözleşme, bir kanıt varsa iade hakkında bulunabilir. Onun dışında dava falan boş işler, korkutmaya çalışmış.
Hiç bir şekilde kanıt vesaire yok. Tamamen iftira atıyor bildiğin yakinimdaydi zaten sitelerle falan da uğraşmadık direk elden nakit vererek aldı.

Eğer ayıplı ürün sattıysanız ve bu kanıtlanırsa dolandırıcılık olarak geçer fakat durum böyle değilse ve gerçekten de söylediğiniz "bilgisayarı açtım alıcının önünde format ekranını gösterdim çalışırken falan sorunu yoktu" cümlesi doğruysa bir sorun olmaz çünkü arkadaş kendi rızasıyla parayı sana vermiş.

Hocam eğer gerçekten herhangi bir sorun olmadığına eminseniz, kişiyi yanınıza çağırın bilgisayarı da getirsin birlikte bakın eğer sizin ile alakalı bir durum yoksa önce konuşun hala sizi suçlu olarak görüyor ise dava açsın zaten açarsa bir kanıta ihtiyacı olacak eğer kanıt yoksa davayı kazanabileceğini düşünmüyorum.

Eğer ayıplı ürün sattıysanız ve bu kanıtlanırsa dolandırıcılık olarak geçer fakat durum böyle değilse ve gerçekten de söylediğiniz "bilgisayarı açtım alıcının önünde format ekranını gösterdim çalışırken falan sorunu yoktu" cümlesi doğruysa bir sorun olmaz çünkü arkadaş kendi rızasıyla parayı sana vermiş.
Tamamen öyle oldu hocam evime bile aldım sırf kafasında bir soru kalmasın diye. Bu kadar iyiliğe bu iftiralarla karşılık veriyorsa artık.

Geri
Yukarı