Bilgisayarı sıfırladıktan sonra GPU kullanılmıyor ve oyuna girince GPU kullanımı azalıyor

EtUnforgiven

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı : GTX 1660
İşlemci : i5-13400F
Ram : 32 GB 3600 MHz
SSD : 1 TB (500 + 500)
Anakart : PROP Z790-A WIFI
Arkadaşlar bilgisayarı sıfırladıktan sonra genel bir performans düşüşü yaşadım ve bazı oyunlarda hiç göstermedi. Örneğin Far Cry 5 gibi ama r6s ve Roblox oyunlarında FPS gayet düşük hissettiriyor ve oyuna girince GPU kullanımı %0 oluyor. Eskiden %40 vb görürdü, acaba driverları kullanmak için kullandığım Driver Booster driverları yanlış mı kurdu? Yardımcı olursanız sevinirim.

Görev Yöneticisi 10.04.2024 21_33_45.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Tekrar format atın ve Driver booster asla ve asla kullanmayın!
Format atın ardından Windows'un update'leri yapmasını bekleyin.
En son Ekran kartı driver'ları kurun ve öyle devam edin bilgisayara.
Aygıt yöneticisinden yüklenmemiş driver'lar gözükür zaten donanım kimliği ile o driver'ı bulup yüklersiniz.
Şu programı kullanmayın!

Arkadaşlar bilgisayarı sıfırladıktan sonra genel bir performans düşüşü yaşadım ve bazı oyunlarda hiç göstermedi. Örneğin Far Cry 5 gibi ama r6s ve Roblox oyunlarında FPS gayet düşük hissettiriyor ve oyuna girince GPU kullanımı %0 oluyor. Eskiden %40 vb görürdü, acaba driverları kullanmak için kullandığım Driver Booster driverları yanlış mı kurdu? Yardımcı olursanız sevinirim.

Eki Görüntüle 2164938

MSI Afterburner kullanarak oyun içi değerlerinizi paylaşırsanız sorunun driver kaynaklı olup olmadığı daha iyi anlaşılabilir. Ayrıca Driver Booster ve bu tarz programlardan lütfen uzak durun. çok yüksek bir ihtimalle backdoor yiyorsunuz.

Hocam tekrar format atın ve Driver Booster asla ve asla kullanmayın!
Format atın ardından Windows'un Update'leri yapmasını bekleyin.
En son ekran kartı Driver'ları kurun ve öyle devam edin bilgisayara.
Aygıt Yöneticisi'nden yüklenmemiş Driver'lar gözükür zaten donanım kimliği ile o Driver'ı bulup yüklersiniz.
Şu programı kullanmayın!

Hocam bugün farklı bir şey denedim Windows görüntü ayarlarını değiştirim 144 FPS yaptım tekrar denedim olmadı. Driver programı olarak başka ne önerirsiniz kendim manuel güncellemeye çalıştığımda güncelleyemiyorum. Formatlamadan nasıl yapabiliriz peki?

MSI Afterburner kullanarak oyun içi değerlerinizi paylaşırsanız sorunun driver kaynaklı olup olmadığı daha iyi anlaşılabilir. Ayrıca Driver Booster ve bu tarz programlardan lütfen uzak durun. Çok yüksek bir ihtimalle backdoor yiyorsunuz.

Rainbow Six: Siege oynarken GPU kullanımı Afterburner'da şöyle gözüküyor:
-GPU 1920 MHz çubuğun %70'i falan dolu,
-Mem 4000 MHz çubuğun %50'si falan dolu,
-Temp 60 ve 70 arasında değişkenlik gösteriyor çubuğun %75'i falan dolu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bugün farklı bir şey denedim Windows görüntü ayarlarını değiştirim 144 FPS yaptım tekrar denedim olmadı. Driver programı olarak başka ne önerirsiniz kendim manuel güncellemeye çalıştığımda güncelleyemiyorum. Formatlamadan nasıl yapabiliriz peki?
Bakın demek istediğimi anlamıyorsunuz.
Driver programı diye bir şey yok.
Saçma sapan programları indirmeyin bilgisayarınıza.
Format atın ardından Windows Update'lerinin bitmesini bekleyin.
Zaten Windows Chipset driver'ına kadar sizin bilgisayarınıza kuruyor.
En son olarak Ekran Kartı driver'ı yükleyin.
Bu kadar.
Kolaya kaçıcaz diye bilgisayarınızdan oluyorsunuz yapmayın!

Zaten Windows Chipset driver'ına kadar sizin bilgisayarınıza kuruyor.
Driverları üretici sitesinden manuel indirmesi gerekmiyor mu?
Windows chipset güncellemesi yapıyor mu ki?

Arkadaşlar oyun ayarlarını düzgün ayarlamam gerekiyormuş 30'a sabitmiş şu an 144 fps düzgün oynuyorum.

Yine de Driver Booster gibi programlar kullanmamanız gerekiyor.

Driverları üretici sitesinden manuel indirmesi gerekmiyor mu?
Windows chipset güncellemesi yapıyor mu ki?
Güncellemelerin çoğunu yapmamama rağmen durum şu.
1712827513212.png

Windows zaten gerekli sürücüleri indirir.
İndiremediklerini de aygıt yöneticisinde gösterir içeriğinde de donanım kimliği verir.
O donanım kimliği ile de internetten kolaylıkla driver sitelerinden indirilebiliyor.

Geri
Yukarı