Bilgisayarı sıfırlamak

eeeengineer

Centipat
Herkese merhaba bugün sabah oyun oynarken bilgisayarın donması sonucu laptopumu güç tuşundan kapattım ve açmaya çalıştığımda BIOS ekranı geldi. Hard diski birkaç kere çıkartıp taktım ve en sonunda disk onarımı adı altında bir yükleme geldi 1 saatten fazla bekledikten sonra vazgeçtim ve bir mağazadan SSD aldım eve geldim USB'den kurulum yaptım fakat şöyle bir sorum var bu bilgisayarı nasıl ilk günki haline getirebilirim? Windows'un sitesinden indirmiş olsam da ISO dosyasını biraz sıkıntılı bir insanım rahatsız oluyorum. Ayarlardan sıfırlamam yeterli olur mu çünkü lisans Key falan istemedi hiç. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
UEFI olarak USB'ye yazdırıp formatı attıysan format tamamlanmış demektir. HDD içindeki bilgileri SSD'ye aktarmak istiyorsan onarımı tamamlamasını beklemen gerekli olabilir. Key kısmı ise indirdiğin ISO dosyası deneme sürümü olarak geliyor. Key satan siteler var uygun fiyata. Satın alıp etkinleştirebilirsin.

Cevaplar için teşekkür ederim. Şuanda evde değilim eve geçtiğimde yazacağım
Aslında tam olarak alamadım cevabımı. Bilgisayarı ilk aldığımdaki hdd de bilgisayarı sıfırla dediğimde örneğin asus programlarını da yüklüyordu ama şuan ssd ye usbden kurduğum için olur öu bu asus programları da?
Denetim masası>Sistem ve güvenlik>Sistem>Windows etkinleştirme kısmında ne yazıyor?
Etkinleştirildi yazıyor...

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı