Çözüldü Bilgisayarı sıfırlamak zarar verir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TunaSaygilier1

Picopat
Daha fazla  
RAM
16GB(2x8)
Ekran kartı
RTX 3050 Ti
İşlemci
i7 - 11800H
Arkadaşlar bilgisayarımın 1.5'uncu yılı ve şu ana kadar 2 kere sıfırladım üçüncüyü yapmam zarar verir mi? Yavaşlatır mı?

Çözüm
Hocam biraz açabilir misiniz nasıl yapacağıma dair. Bilgisayarda önemli bir şeyim yok olanlarıda yedekledim.

Uzun süre aynı sistemi kullanınca fazla program sebebi ile bilgisayar yavaşlıyor. Eğer bilgisayarınızın orijinal haline göre daha az performans verdiğine inanıyorsanız format atabilirsiniz.

3 yıldır aynı sistemi kullanıyordum daha 2 gün önce temizledim takılmalardan kurtuldum gençleştim resmen.

Ne kadar sürede ne kadar format attığınız bilgisayarın ömrüne o kadar etki etmez. O diskin bir ömrü var ve illahi ölecek sağlığı düşecek siz normal kullanıma bakın yeterli.

Windows'un halihazırda içinde bulunan sıfırlama ise kullanmanı tavsiye etmem asla. Binbir türlü probleme yol açabiliyor. Klavye, fareyi kullanamamak, kalıntı bırakması, stabiliteyi ve mevcut hızı bozmak vb.

Temiz kurulum yapabilirsin. Bir zararı yok ve en sağlıklı yöntem. SSD varsa ve günde 500 defa format atmıyorsanız bir şeycik olmaz.

Uzun süre aynı sistemi kullanınca fazla program sebebi ile bilgisayar yavaşlıyor. Eğer bilgisayarınızın orijinal haline göre daha az performans verdiğine inanıyorsanız format atabilirsiniz.

3 yıldır aynı sistemi kullanıyordum daha 2 gün önce temizledim takılmalardan kurtuldum gençleştim resmen.

Ne kadar sürede ne kadar format attığınız bilgisayarın ömrüne o kadar etki etmez. O diskin bir ömrü var ve illahi ölecek sağlığı düşecek siz normal kullanıma bakın yeterli.

3 sene iyi dayanmışsın. Ben geçen sene Ekim ayında format attıktan sonra yaza kadar elleşmemiştim Windows bir şişmiş o kadar olur. Chrome bile uçuşa geçti formattan sonra. Windows çok güzel yamuluyor zamanla 15 senedr aynı olay.

3 sene iyi dayanmışsın. Ben geçen sene ekim ayında format attıktan sonra yaza kadar elleşmemiştim Windows bir şişmiş o kadar olur. Chrome bile uçuşa geçti formattan sonra. Windows çok güzel yamuluyor zamanla 15 senedr aynı olay.

Saçma fakat haklısınız hafif ve kolay bir işletim sistemine geçmek istiyorum fakat kod vs ile uğraşamam bu penguen olan işletim sistemine geçecektim sırf bu yüzden vazgeçtim.

İleride boş vaktimde editlenmiş, gereksiz uygulamaların kapatıldığı hafif Windows 10'lara bakacağım.

Windows'un halihazırda içinde bulunan sıfırlama ise kullanmanı tavsiye etmem asla. Binbir türlü probleme yol açabiliyor. Klavye, fareyi kullanamamak, kalıntı bırakması, stabiliteyi ve mevcut hızı bozmak vb.

Temiz kurulum yapabilirsin. Bir zararı yok ve en sağlıklı yöntem. SSD varsa ve günde 500 defa format atmıyorsanız bir şeycik olmaz.
Hocam biraz açabilir misiniz nasıl yapacağıma dair. Bilgisayarda önemli bir şeyim yok olanlarıda yedekledim.

Çözüm

Geri
Yukarı