Bilgisayarı temizledikten sonra açılmadı

Rheago3

Centipat
Arkadaşlar bilgisayarımın içini 4 yıl sonra ilk defa açtım bir bakayım ne kadar kirlenmiş diye. Şöyle bi baktım dedim ben bu işin içinden çıkamam. Sadece o ön panel varya usb girişi CD romun falan olduğu orayı açtım orayı şöyle kabaca ıslak mendille sildim ve sonra peçeteye sildim. Bilgisayarın kablolarını takıp başlattığımda hiç durmadan '' did did did did'' sesi çıkardı ve kapanır gibi oldu sonra bir daha aynısı. Sizce ne olmuş olabilir?

BIOS pilini çıkarıp 5 dakika bekler misiniz?
1584088170812.png

YouTube'ye yükleyip linkini bırakın, ayrıca BIOS pilini çıkartmak bir zarar vermez.

YouTube'ye yükleyip linkini bırakın, ayrıca BIOS pilini çıkartmak bir zarar vermez.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yardımcı olursan sevinirim.

Bilgisayarcıya götürmeden halledemez miyim? Bölgemde bulunan bilgisayarcılarında çoğu üç kağıtçıda.

Güç kaynağının bileşenlerle bağlantısını doğru yaptığınızdan eminseniz, bütün parçaları tek tek çıkarıp taktıysanız, RAMlerin pinlerini silgi ile silip, slotları iyice oturtup kitlediyseniz (bu çok önemli yer değiştirin iyice oturduğundan emin olun) başka yapabileceğiniz bir şey yok diye düşünüyorum.

Güç kaynağının bileşenlerle bağlantısını doğru yaptığınızdan eminseniz, bütün parçaları tek tek çıkarıp taktıysanız, RAM'lerin pinlerini silgi ile silip, slotları iyice oturtup kitlediyseniz (bu çok önemli yer değiştirin iyice oturduğundan emin olun) başka yapabileceğiniz bir şey yok diye düşünüyorum.

Güç kaynağına hiç dokunmamıştım. RAM silme olayını deneyeceğim olmazsa bilgisayarcıya götüreceğim sanırım. Bir de arkadaşın " BIOS pilini çıkarıp 5 dakika bekle" tavsiyesini uygulamalı mıyım sizce? Çünkü neredeyse eminim güç kaynağı ile ilgili bir şey olmadığına. Bilgisayarın içini açmadan önce gayet iyi çalışıyordu ki ben içini açtığımda da güç kaynağına dokunmadım bile.

İki veya ikiden fazla bellek varsa bir tanesi ile dene, tek belleğin varsa çıkar sarı pin kısımlarını silgi ile sil.

RAM'leri sildim fakat hala aynı sorun. Bir yerden sonra bip sesi kesildi ama ekrana görüntü gelmedi ve mouse klavye falan algılanıyor sanırım yani ışıkları yanmıyor klavyem ve farenin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı