Çözüldü Bilgisayarı temizledikten sonra açılmaması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sinan17199

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayar hiçbir sebep yokken mavi ekran vermeye başladı, sonrasında arada bir donup kapanmaya başladı. HDD'yi değiştirmek için açtığımda tüm parçaları söküp temizledim tekrar taktım. Ama şu an Power tuşuna basınca fanlar hareket eder gibi oluyor sonrasında birden duruyor. Anakartın ışıkları da yanıyor. Sorunun ne olduğunu anlayamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Çözüm
Yardımlarınız için sağ olun arkadaşlar. Farklı güç kaynağı takınca sorunumu çözdüm.
Sistem elektriğini komple kesip BIOS pilini söküp 10 dakika kadar bekle bakalım. Daha sonra pilsiz olarak sistemi çalıştırmayı dene. Bağlantıları kontrol et. RAM ve ekran kartının soketlere tam oturduğundan emin ol. Sistemin tozunu pisliğini temizlediğinde genelde böyle sorunlar olabiliyor. Statik elektrik kaynaklı bir kısa devre oluşmuş olabilir.

BIOS geliyor aklıma ilk. Benim de akşam kapattığım bilgisayar sabah açılmadı. BIOS gitmiş. Fanlar tetik alır gibi olup duruyordu. Kısa devre, soğuk lehim tarzında bir şey olabilir. Korumaya geçiyor kart ama ölçmek lazım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı