Bilgisayarı temizledikten sonra ekrana görüntü gelmiyor

• Konuyu başlatan Oghun
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 302

Oghun

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Los Santos
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
15 GB
Ekran kartı
RX 6500XT
Anakart
A320
İşlemci
Ryzen 5 5500
Kasada çok toz vardı bende hazır müsaitim diye kasayı temizleyeyim dedim. Kolonya bez kulak çubuğu kullandım. Parçalara zararda vermedim. Her şeyi geri taktım bilgisayarın tuşuna basıyorum açılıyor ama monitöre klavye mouse tepki vermiyor. RAM'lerin yerini de değiştirdim daha ne yapmalıyım. Ekran kartını da söküp taktım.

Dosya Ekleri

• IMG_4437.jpeg
    IMG_4437.jpeg
    176,5 KB · Görüntüleme: 45
  • IMG_4434.jpeg
    IMG_4434.jpeg
    141,8 KB · Görüntüleme: 43
  • IMG_4431.jpeg
    IMG_4431.jpeg
    157,1 KB · Görüntüleme: 46
Hocam ekran kartını söküp denedim RAM'leri söküp çalıştırdım sistemi değişen bir şey olmadı. Bu durumda sorun analart mı PSU mu? Sistemimde daha 5-6 aylık.

Genelde bir kere sistem temizlerken kolonya bez kullanmıyorum. PC temizlemek için hava kompresörü ile temizliyorum. Ben de 2-3 kez görüntü gelmedi. Sıvı soğutma takarken elim RAM'e değmişti. RAM'lerin yerini değiştim. Basit gibi görünse de narin bir cihazlar. Görüntü gelmiyor kısmını çok değişik bir çözüm gelebilir. Bir şey demem zor.

Genelde bir kere sistem temizlerken kolonya bez kullanmıyorum. PC temizlemek için hava kompresörü ile temizliyorum. Ben de 2-3 kez görüntü gelmedi. Sıvı soğutma takarken elim RAM'e değmişti. RAM'lerin yerini değiştim. Basit gibi görünse de narin bir cihazlar. Görüntü gelmiyor kısmını çok değişik bir çözüm gelebilir. Bir şey demem zor.

Hocam garantiye göndermeyi düşünüyorum ama kasayı açıp SSD taktım o yüzden garanti dışı kalır mı? Sistemi itıpyadan hazır aldım daha 5-6 aylık.

Statik elektrikden dolayı görüntü gelmiyor muhtemelen. Kasa arkasındaki fişleri tamamen söküp güç tuşuna 5-10 saniye basılı tut. O şekilde yarına kadar kalsın. Sonra bağlantısını yapıp tekrar çalıştırmayı dene.

Statik elektrikden dolayı görüntü gelmiyor muhtemelen. Kasa arkasındaki fişleri tamamen söküp güç tuşuna 5-10 saniye basılı tut. O şekilde yarına kadar kalsın. Sonra bağlantısını yapıp tekrar çalıştırmayı dene.

Dediğinizi yaptım hocam yarın tekrar çalıştırmayı deneyeceğim hadi hayırlısı.

Hocam denedim hala devam ediyor. Aklım almıyor alt tarafı bezle üstündeki tozu aldım birazcık kolonya sıktım beze neden böyle oldu.

Hocam şöyle bir durum var priz değiştirip denedim sadece mouse taktım. Mousen RGB'si bilgisayarın güç tuşuna basınca yanacakmış gibi oluyor ama yanmıyor. Acaba neden böyle. PSU yeterince güç vermiyor mu anakarta dizüstü kullanıcısıydım daha 6 aydır kasalı kullanıyorum sorunla karşılaşan arkadaşım RAM'lere bakmamı söylüyor ama RAM'lerin yerini de değiştirdim her şeyi yaptım sonuç aynı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı