Bilgisayarı Temizlerken Fırça Kullanmak

dopeboy

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Rutin kasa temizlemelerimde genelde elle parçaları hiç ellemem statik elektrik varsa geçmesin diye. Sadece sulu boya fırçasıyla komple ne var ne yok bütün tozları kasanın içine döktürtürüm. Fırçayla tozları kaldırırım. Sonrasında ekran kartıdır işlemcidir üstüne gelen tozları da direkt olarak saç kurutma makinesının en soğuk ve en hızlı seviyesinde aşırı yakından olmamak şartıyla üfleterek temizlerim. Bunda herhangi bir sorun olur mu? Özellikle de ekran kartının arka kısmına gelen tozları vs sulu boya fırçasının ucuyla temizlemek?

Fırçanın çok sert olmamasına dikkat edin, zaten kuru kullanıyorsunuzdur. Bazı parçalar çizilirse sıkıntı yaratabilir. Bu işlemleri 2-3 ayda bir yapın veya gerektiğini düşündüğünüz zamanda yapın. Sürekli işlemciye soğuk hava vermemeniz gerekli. Bu arada temizleme amacı dışarısında kesinlikle soğutma amacı ile dışarıdan işlemciye bir müdahale yapmayın bırakın kendi soğusun.

Fırça kuru işe bir şey olmaz.

Kuru kuru, sıkıntı yok o konuda.

Fırçada sorun yok ama saç kurutma makinesi için yapmanız ve yapmamanız gereken şeyler var:

-Soğuk ayarda olsun.
-Fanın döndüğü yönün tersine doğru tutmayın.
-En yüksek hızda çalıştırmayın. Orta yeterlidir.

En soğuk ayarda üfletiyorum. En yüksek hızda çalıştırıyorum ama uzaktan tutuyorum. Çünkü en soğuğu açsan bile çok hafif de olsa sıcak üflüyor. O yüzden ortaya getirip yakından yapacağıma en hızlıya açıp bir tık daha uzaktan tutmak daha mantıklı geliyor. Genelde fanlara aşırı derecede tutmam. Fanların üstünü de zaten fırçayla alıyorum geri kalanları makina hallediyor. Ve çok fazla pervaneleri döndürtmemeye çalışıyorum. Rpm değerleri bozulmasın diye. Ama tersine v.s olmasına hiç dikkat etmemiştim bu zamana kadar. Heralde 1-2 kereden bir şey olmaz?
Kuru fırça bir soru yaratmaz.
5 aydır rutin olarak, 2 no fırçayla kasamı 1 haftada 1 temizlerim.

Kalın suyu boya fırçaları var. Ben de onunla temizliyorum. Ama hemen ucun arkasında metal bi kısım var. Değdirmemeye çalışıyorum kasaya orayı ama istemsiz bazen değiyor. Sıkıntı yaratmaz umarım.
Fırçanın çok sert olmamasına dikkat edin, zaten kuru kullanıyorsunuzdur. Bazı parçalar çizilirse sıkıntı yaratabilir. Bu işlemleri 2-3 ayda bir yapın veya gerektiğini düşündüğünüz zamanda yapın. Sürekli işlemciye soğuk hava vermemeniz gerekli. Bu arada temizleme amacı dışarısında kesinlikle soğutma amacı ile dışarıdan işlemciye bir müdahale yapmayın bırakın kendi soğusun.

İşlemciye vermiyorum. Sadece işlemci soğutucunun kule tipi olan kısmına ve pervane kısmına üfletiyorum o da çok yakından olmamak şartıyla. Temizleme işlemini de genelde 4-5 ayda bir kez yapıyorum. Ama bu sefer biraz uzun oldu. 6-7 ay olmuştur muhtemelen. Toz filtresi kullanmama rağmen epey toz olmuştu içi.

Evde bir hanımefendi varsa onun makyaj fırçasına çökün. Ben öyle yapıyorum güzel temizliyor :)

04305615571591_de_5c5308bda7b58.jpg

Evde bir hanımefendi varsa onun makyaj fırçasına çökün. Ben öyle yapıyorum güzel temizliyor :)

Eki Görüntüle 661622

Aaaa evet çok mantıklı :D Bunu bir kenara not ediyorum. Bundan sonra bu tarz bir şeyle yapacağım. Hem daha büyük olduğu için daha rahat olacaktır ve bunlar yumuşacık oluyor :) Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı