Bilgisayarı temizlerken nelere dikkat edilmeli?

Bilgisayarı elektrikten kestikten sonra düğmesine bir kaç kez basarak içindeki elektriği boşaltın ve tazyikli havayı parçalara fazla baskı uygulamayacak şekilde püskürtün fanları bant yardımı ile kilitleyin ki ters akım oluşmasın.
Sadece kasanın fanlarımı yoksa bütün ekran kartı işlemci fanlarımı dönmesin?
Temizliğe başlamadan önce üzerinizdeki statik elektriği de boşaltın.
Tam olarak nasıl yapabilirim? Detaylı anlatabilirmisin?

Ya bilen birinin yanında öğrendiyse?

Screenshot_20210109-145836.png

Bakarak öğrenmek deneyimleme olmaz gözlemleme olur. Uygulamak deneyimleme olur.

1.5 yıl bence çok uzun bir süre değil. 5-10 yıl sonra temizlemenizi öneririm. 😃 Kaç tane konu açıldı bu forumda "Bilgisayarı temizledikten sonra bilgisayar açılmıyor" diye.

Arkadaşların dediklerine katılıyorum, bu şekilde temizleyebilirsiniz.
Ama ben sadece fan yapraklarının temizlenmesini doğru buluyorum. Zaten, anakart veya ekran kartının üstü çok tozlanmıyor.
Ayrıca biraz da çekimser davranmaya sevk edebiliyorlar insanı, elektronik oldukları için.
Fan yapraklarını küçük ince boya fırçası veya sarı saplı boya fırçası ile temizleyebilirsiniz.

1.5 yıl bence çok uzun bir süre değil. 5-10 yıl sonra temizlemenizi öneririm. 😃 Kaç tane konu açıldı bu forumda "Bilgisayarı temizledikten sonra bilgisayar açılmıyor" diye.
Hayda. :/
Arkadaşların dediklerine katılıyorum, bu şekilde temizleyebilirsiniz.
Ama ben sadece fan yapraklarının temizlenmesini doğru buluyorum. Zaten, anakart veya ekran kartının üstü çok tozlanmıyor.
Ayrıca biraz da çekimser davranmaya sevk edebiliyorlar insanı, elektronik oldukları için.
Fan yapraklarını küçük ince boya fırçası veya sarı saplı boya fırçası ile temizleyebilirsiniz.
Kasanın her yeri çok tozlu işlemcinin fanının arka kısmı tozdan gözükmüyor. Aynı şekilde ekran kartınında. Ekran kartının üstünde zaten tozlar bağımsızlığını ilan etmiş.

Kasanın her yeri çok tozlu işlemcinin fanının arka kısmı tozdan gözükmüyor. Aynı şekilde ekran kartınında. Ekran kartının üstünde zaten tozlar bağımsızlığını ilan etmiş.

Fotoğraf atabilme şansınız var mı?
Ona göre sisteminize temizlik gerek olup olmadığını söyleyebilirim size.

Bende şuan ki sistemi 1.5 yıldır kullanıyorum. Geçen gün parça değiştirmek için açtım zerre toz görmedim. Üstelik kullandığım kasa standart, havalandırması iyi olmayan bir kasa. Tavsiyem 1.5 yıl çok çok kısa süre , bilmiyorsanız hele hiç ellemeyin derim.

Geri
Yukarı