Bilgisayarı USB Disk Üzerinden Boot Edememek

Staptro

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Yukarıda modelini yazdığım dizüstü bilgisayara sahibim. Bilgisayarda Windows 8.1 sürümü yüklü, uzun zamandır format atılmadı dün gece format atmak için uğraştım Microsoft sitesinden Windows 10 dosyasını indirdim, Rufus ile USB diskime yazdım fakat hiçbir şekilde bilgisayarı USB disk üzerinden Boot edemiyorum.
İlk açılışta F2 tuşu ile BIOS'a girebilmem gerek ama klavyesi çalışmıyor, USB girişleri aktif olmuyor haliyle format işlemine başlayamıyorum. Windows üzerinden, gelişmiş ayarlar sekmesinden, UEFI bellenim ayarları kısmına geliyorum ve oradan BIOS'a girebiliyorum. BIOS'a girdiğimde hangi ayarları yapmam gerektiğine bakmak için Youtube üzerinden videolara ve forumlardaki birkaç konuya baktım onların yaptıklarının aynısını yapıyorum, F10 ile işlemleri kaydedip bilgisayar yeniden başlayınca, videolarda F10 tuşu ile Boot kısmından USB diski seçip format işlemini başlatıyorlar, bende ise Klavye çalışmadığı için hiç bir işlem yapamıyorum sadece Biosta ve Windows üzerinde klavye çalışıyor, ilk açılışta çalışmıyor. BIOS'da Boot Priority kısmından USB diskimi birinci sıraya koyuyorum, kaydedip çıkıyorum ama klavye ve USB girişleri çalışmadığından bilgisayar, Windows'a kadar açılıyor sonra Windows üzerinden tekrar Biosa giriyorum tekrar tekrar sürekli bu işlemi deniyorum. Klavye ve USB girişlerini henüz çalıştırmadım. Sorun ne olabilir ? Aşağıdaki fotoğraflarda neler yaptığımı aşama aşama gösterdim. Yanlış yaptığım birşey var mı ? Lütfen bakar mısınız ?

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı