Çözüldü Bilgisayarı uzaktan açmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

thesunset

Hectopat
Yer
unknown
Bilgisayarımı uzaktan açmak istiyorum nasıl yaparım? Araştırdım bilinen yöntemleri denedim ama sonuç alamadım. Uygulayıp yaptığınız belirli yöntemler var mı?

Çözüm
Rigimde kullanmak için akıllı priz almıştım ve BIOS başlatma ayarını bilgisayar elektrik aldığı gibi açılsın olarak ayarlamıştım. Uzaktan akıllı prizi açtığımda sistem de açılıyordu. Bu da alternatif olarak düşünülebilir.

Bu yöntemi duydum, sistem zaten elektrik geldiğinde açılacak şekilde ayarlı. Teşekkürler önerin için.

Sonrasında modemden de bu özelliği açmanız gerekebilir:

Eki Görüntüle 1524260

Wake On LAN ayarı sanırım bende, "Resume by PCI or PCI-E Device" şeklinde kayıtlı, bunu da açarak denedim ve ardından modem uygulamasından WOL emrini gönderdim, modemin web sitesinde de uyku halinde iken başlayacağı yazıyor, ve uykudan uyandırıyorum WOL ile ama, kapalı durumda iken çalıştıramadım. Ethernet portunun ışığı yanmıyor kapalı iken, sinyal iletimi olmaz diye düşünüyorum, bunu nasıl açabiliriz, mümkün mü?

//////////

MSI forumlarından yardım istedim, ve konuyu çözüme kavuşturdum. Her ne kadar konu içerisinde bir cevap olsa da, benim anakartım için yeterli bir cevap değildi. Konu ile ilgili buraya, benimle aynı anakarta sahip kullanıcılar ise, buradaki makaleye bakabilirler.
Ağ kartınız Wake on LAN destekliyor mu? Eğer destekliyorsa Wake On LAN özelliğini devreye alacaksınız:

Eki Görüntüle 1524265

Eki Görüntüle 1524260

Rehber için:

Bu muzzam bir olaymış yahu. Hemen aktif ettim ve sorunsuz çalışıyor şu an. Teşekkür ederim Recep hocam. 🙏

LAN Option ROM, Wake on LAN değildir. 7 sene önce açıklmıştım ne olduğunu.

Peki bu çok güzel. O halde Wake on LAN desteklediğini açmak için "Wake On Magic Packet" özelliğini Enabled yapmak yeterli oluyor mu? Oluyorsa sıkıntı yok, olmuyorsa benim anakartım bu özelliği destekliyor diyemem. Çünkü BIOS'u karış karış dolaştım, yoktu.

Rigimde kullanmak için akıllı priz almıştım ve BIOS başlatma ayarını bilgisayar elektrik aldığı gibi açılsın olarak ayarlamıştım. Uzaktan akıllı prizi açtığımda sistem de açılıyordu. Bu da alternatif olarak düşünülebilir.

Bu yöntemi duydum, sistem zaten elektrik geldiğinde açılacak şekilde ayarlı. Teşekkürler önerin için.

Eki Görüntüle 1524260

Wake On LAN ayarı sanırım bende, "Resume by PCI or PCI-E Device" şeklinde kayıtlı, bunu da açarak denedim ve ardından modem uygulamasından WOL emrini gönderdim, modemin web sitesinde de uyku halinde iken başlayacağı yazıyor, ve uykudan uyandırıyorum WOL ile ama, kapalı durumda iken çalıştıramadım. Ethernet portunun ışığı yanmıyor kapalı iken, sinyal iletimi olmaz diye düşünüyorum, bunu nasıl açabiliriz, mümkün mü?

//////////

MSI forumlarından yardım istedim, ve konuyu çözüme kavuşturdum. Her ne kadar konu içerisinde bir cevap olsa da, benim anakartım için yeterli bir cevap değildi. Konu ile ilgili buraya, benimle aynı anakarta sahip kullanıcılar ise, buradaki makaleye bakabilirler.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı