Bilgisayarı uzaktan başlatmak

kannic

Centipat
Daha fazla  
Selam, internette biraz araştırma yaptım fakat bilgisayarı aynı ağa bağlı değilken uzak bir yerden başlatabilecek bir şey bulamarım bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
Anakartımda wake on lan-PCI-e gibi özellikler mevcut.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, internette biraz araştırma yaptım fakat bilgisayarı aynı ağa bağlı değilken uzak bir yerden başlatabilecek bir şey bulamarım bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
Anakartımda wake on lan-PCI-e gibi özellikler mevcut.

Bir alet vardı yurt dışında satılıyor anakarta takıyorsun kumandası var aç kapa bir de reset atabiliyorsun bulabilirsem link atarım.

Bir alet vardı yurt dışında satılıyor anakarta takıyorsun kumandası var aç kapa bir de reset atabiliyorsun bulabilirsem link atarım.

Yani bir uygulamadan modem IP'si üzerinden wake on lan paketini yollayabilsek hoş olurdu ama son çare bunlar gibi gözüküyor, başka yerde de akıllı priz ile çözmüşler olayı elektrik verince bilgisayarı çalışması sağlanmış.

Ben bu iş için bir Raspberry Pi Zero kurdum lokal ağa. SSH ile bu cihaza bağlanıp, bilgisayarıma WOL paketi yolluyorum. Router’dan port açmanız lazım dışarıdan erişmek için. Tavsiyem mutlaka vpn kurun bunu yapacaksanız.

Yeni konular

Geri
Yukarı