Bilgisayarı uzaktan kumanda ile çalıştırmak

Makaleler
42
Silverstone markasının böyle araba kumandası gibi bir ürününü buldum :)

Kasa ön panel bağlantılarından Reset ve Power Switch kablolarını bu aparata bağlayıp hem kasa üzerinden hem de kumanda ile açabilirsiniz.

Not:Bu konuyu açma amacım bu tarz ürünlerin olup olmadığını soran kişilere göstermek.
Diğer konular çok eski olduğu için oraya yazmak istemedim.

Ürün bu;
9735335542834.jpg

Hatta bugün yapmaya çalışırım, relay ile yaparım belki. Elimde şöyle bir şeyler var:

EMQOftQXsAANQ5G.jpg

EQX4xo_WAAAGAA_.jpg

ESP'ye ne gerek var hocam? Bluetooth ile yapılır. Biraz fazla güç çeker ama ESP'den az çekeceği kesin.
Yok direkt NodeMCU denilen kitler var.

Wi-Fi ağlarına bağlanabiliyor, üzerinde GPIO pinler var.

Hatta bugün yapmaya çalışırım, relay ile yaparım belki. Elimde şöyle bir şeyler var:

Eki Görüntüle 502374

Eki Görüntüle 502373

Yok direkt NodeMCU denilen kitler var.

Wi-Fi ağlarına bağlanabiliyor, üzerinde GPIO pinler var.
Hocam GPIO pinler var da, bunun çektiği akım ne kadar? Mesela bluetooth modüllerini uykuya alabiliyorsunuz. Cr2032 gibi bir pil için bu fazla olmaz mı? Hatta yapan biri vardı.

@SideWinder hocam şununla da yapılabilir gibi.
Bu arada konuda hazır ürünü attım ama kendimiz yapabilirsek ben de yapmayı düşünüyorum.

Hocam GPIO pinler var da, bunun çektiği akım ne kadar? Mesela bluetooth modüllerini uykuya alabiliyorsunuz. Cr2032 gibi bir pil için bu fazla olmaz mı? Hatta yapan biri vardı.
Deep sleep özelliği var. :)
@SideWinder hocam şununla da yapılabilir gibi.

Bu arada konuda hazır ürünü attım ama kendimiz yapabilirsek ben de yapmayı düşünüyorum.
Bu ESP denilen kart 25 TL. Sadece kartı alıp dahi yapabilirsin. :)

Bugün vaktim olursa denerim, ve buradan paylaşırım. :)

Ürün linki ilk seferde gelmemiş :)
Ürün bu @SideWinder hocam.

Arduino ile bu ürün tamam gibi.

Ürün linki ilk seferde gelmemiş :)
Ürün bu @SideWinder hocam.
Aslında o sadece Wi-Fi modülü. Genelde çok çabuk bozuluyor (Çin menşeili klonları). Benim dediğim ise bu:

Marka adı "NodeMCU V3". Ama üzerindeki çip yüzünden ESP8266 diye geçer hep. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı